Tuesday, September 8, 2022

Anett Kontaveit: Eesti Tennisekuninganna!

  • Home
  • Anett Kontaveit: Eesti Tennisekuninganna!
Kontaveit on noore ja edukate Eesti tenisspordi ikoon. Võta teavet Anetti jutustava artikli juurde ja oma silmaga vaata, kuidas ta karjääri jooksul üha edukamaks muutub - Eesti Tennisekuninganna!

Anett Kontaveit: Eesti Tennisekuninganna!

Anett Kontaveit (1995) on Eesti tennise sportlane, kes on viimasel ajal saavutanud märkimisväärsed edusammud. See täisdväärsusest ja töökusest hõbeplaatidega tennisekentse on 2019. aasta kõigi eesti tennisstara hulgas. Ta on kroonitud Eesti Tennisekuningannaks ja ta on oma meistritasemel esindanud professionaalset tennise maailmas. Nüüd on möödas aastaga, mil Meistrite Liiga finaalisse ei jõutud ja aasta alguses jäi ka Rio olümpiamängudele teeraja ette. Kuid mis annab Anett Kontaveitile edu, et kõndida Euroopa ja maailma rahvustricspidi kõige kõrgemas seltskonna Esiliigas?

Anett Kontaveit on Eesti Tennise Assotsiatsiooni (ETA) mängija, kes on üles astunud maailma tennisemaastikule. Anett hakkas mängima tenniset juba varakult, võites juba seitsmeselt aastaselt oma esimese turniiride rahvusvahelise turniiri ja kandes Eesti värve alates 2010. aastast.

Anett Kontaveit näitas esimese tõelise märgi edust alates 2014. aasta Australian Openi suvise printsiidi turniiril. Ta võitis Austraalias Number 2 esindamise ja päris ta pingutusi väiksele proovile võttes, lõpetas ta kolmanda vooru. See oli tema esimene grand slam turniiri edu.

2015. aasta sügises oli Anett Kontaveitil esimene tõeline tähelepanu maailmatel tennisestseenidel. Ta võitiski 2015. aasta Guangzhou Internationaliga. See seadis aluse teise WTA turniirile võitu ta vahepeal.

Kontaveit 2016. aasta turnee alustas võitmise Master 1000 vooru, võites Madridi turnee auhinnafond 1000. Nüüd oli ta teada tuhandeid tennis Mängija sees kõrges plaanis turniire.

2017. aastal võitles Kontaveit ka US Openi poolfinaallini ja kogus enam kui 1890000 USA dollari suurust preemiat. See tegi temast Eesti ajaloo suurima preemiavõitja.

Vaatamata ebastabiilsele 2018. aastale, suutis Kontaveit mööduda vabariikide tituleerimise poolfinaalist, mis on Eesti ajaloo suurim tenniseturniir, et koguda täiendavat tähelepanu.

Tänaseks on Kontaveit üks maailma mängufildi edukamaid ja enim jälgitavaid tennisiste. Ta seisab tänaseks maailma tennisende holdi ja ta nimi on sagedane US Open ja ATP maailma keldris.

Anett Kontaveit’i tsitaaditest ja huvitavatest faktidest

Kontaveit ei ole mitte ainult lihtsalt Interneti-opioonide ajakirjanike huviobjekt. Ta on Eesti tennise maailma tähe tõeline tõus. Anett Kontaveit on Eesti Tennise Assotsiatsiooni (ETA) mängija, kes võitis juba seitsmeselt aastaselt oma esimese turniiride rahvusvahelise turniiri ja on Eesti värve esindanud juba 2010. aastast. Tema esimene tõeliselt edukas turniir oli 2014. aastal Austraalia suvise printsiidi turniir, kus ta jõudis kolmandale voorule. 2015. aastal võitis ta esimese WTA turniiri Guangzhou Internationalis ning 2016. aastal võitis ta Master 1000 Madridi turneelt 1000 auhinnafondi. 2017. aastal võitles ta ka US Openi poolfinaali. 2020. aastal võitis ta tuntud Wimbledoni.

Nüüd, kui ta oma karjääri edukalt lõpetab, on Kontaveit Eesti ajaloo suurim tennisepreemiavõitja. Tema nimi on väga tuntud US Openil, ATP maailma keldril ja ta on üks edukamaid ja populaarsemaid maailma tennisemängijaid. Anett Kontavee on meeldejääv nimi Eesti tennisemaastikul.

Anett Kontaveit’i mõju tennise ja Eesti ühiskonnale

1. Anett Kontaveit on tähistanud Eesti esimesena Tennise maailma uuele tasemele tõstnud tennise mängija, kes leidis austust ka kogu maailma ees.
2. 2017. aastal võitis Anett Kontaveit Wuhani turniiri ja lõi oma ajaloo, saades sellega Eesti esimeseks võitjaks WTA turniiril.
3. 2018. aastal võitis Anett Kontaveit Shenzhen Gti turniiri ja lõi sellega Eesti tennise ajaloo, võites sellega Eesti esimese Grand Slam turniiri.
4. 2019. aastal saavutas Anett Kontaveit oma kõrgeima ATP rangetulemuse – temperatuuril 22. naelsterlingit.
5. Anett Kontaveitil on esimene Eesti naistennise mängija, kes oli USA Vabariigi naiste lõueturniiri finaalist.

Anett Kontaveiti tennisekarjäär on teinud Eesti tennise ajaloo. Tal on olnud suur mõju Eesti tennisele. Ta võitis esimese WTA turniiri ja suutis püstitada maineka Grand Slam turniiri. Ta on saavutanud oma WTA ja ATP kõrgeimad tulemused ja olnud USA Vabariigi finaalil. Ta saavutused, väljakutseid ja meeles pidamist annavad innustust paljudele Eesti tenniseelus osalejatele. Anett Kontaveit on suurepärane näide Eesti inimese jõust ja võimest.

Anett Kontaveit’i kohta levinud müüdid ja charged

Anett Kontaveit on viimasel ajal Interneti-opioonide ajakirjanike tähelepanu pälvinud pärast seda, kui ta võitis Wimbledoni aastal 2020. Olenemata sellest, et ta tegeleb tegude, mitte sõnadega, on ajakirjanike meelelahutuslik armastus tema elukestva suhte kohta palju kõneainet tekitanud ja palju kõnekavvaid spekulatsioone selle ümber:

* On spekuleeritud, et Anett Kontaveeth on romantiliselt seotud näitleja ja sotsiaalse meedia tähe Lucas Loosiga.
* Sotsiaalmeedias on palju premeeritud fotosid Anett Kontaveitist ja tema suhtumises kellegagi kahtlustatavast võime olla just see, mida enamus spekuleerib.
* On rääkimas, et Anett Kontaveet teab juba lesestunud teismelise lapse, keda ta armastab ja toetab.
* Kaalutakse ka, et Anett Kontaveet kasutab musta magust, et võidelda oma depressiooniga.

Kahjuks pole siiski kõiki ülalmainitud spekulatsioone, kuulujutte ja kuulujutte kinnitatud, nii et neid tuleb tajuda üksnes meelelahutusena.

Share:

Leave a comment