Tuesday, September 8, 2022

Edgar Savisaar: Eesti Endine Peaminister, Keda Kuulsus Ja Surnud Ümbritsevad Legendid

  • Home
  • Edgar Savisaar: Eesti Endine Peaminister, Keda Kuulsus Ja Surnud Ümbritsevad Legendid
Eesti endise peaministri Edgar Savisaari elul on alati ümbritsenud kuulsus - ning müstilised legendid Vähemalt sama kummalised kui tema elukaar.

Edgar Savisaar: Eesti Endine Peaminister, Keda Kuulsus Ja Surnud Ümbritsevad Legendid

Edgar Savisaar on Eesti entine peaminister, toimetaja ja professionaalne poliitik. Ta oli Tallinna linnapea ja Eesti Vabariigi presidendi kandidaat. Üheksakümnendatel ja kahekümnendatel elas Savisaar rohkete legendidega, mille läbi on ta saanud eriti kuulsaks. Ajalugu on täis muistseid fakte kohta Edgar Savisaar, mis hoidis tema ümber ühte kummitust. Kas hämmastavalt kuulsa eestlase lugu põhjustas ootamatuid langusi, või saab arvata, et vaatamata maine väärtusele on ta jätkuvalt palju adoreeritud?

Edgar Savisaar (31. mail 1950) on eesti poliitik ja ettevõtja. Ta alustas oma poliitilist karjääri 1986. aastal Eesti NSV Kohaliku Nõukogude Komitee Vabariiklikul Komiteel, üksteisejärgselt olles Narva ja Tallinna Kirjandusmuuseumi direktor. Savisaar saavutas poliitilise tähtsuse aastal 1994, kui temast sai Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esinaine. Ta oli ka Eesti Reformierakonna katusorganisatsiooni juhataja.

Savisaar oli 1994–1995 ka Eesti Vabariigi abituurministeeriumi kultuuri, hariduse ja siseriiklike asjade ministeerium. Ta oli ka peaminister aastal 1995–1997 ja 2003–2005. Kui ametnikus oli, vastutas ta eeskätt Eesti ekvivalentmaksusüsteemi, kohalike valitsuste reformi ja keskkonnakaitse eest. Oma viimase ameti võtmise järel sai Edgar Savisaar 2006. aastal deanon eesotsas Tallinna Linnavalitsusega.

2006. aastal valiti Savisaar Eesti Keskerakonna esimeheks. Tänapäev, Edgar Savisaar on politoloogia professor ja avaldas 2009. aastal linnapaneele koos teiste linnaelanikega. Ta on ka Eesti Riigikogu sotsiaaldemokraatlike fraktsiooni liige ning aastast 2017 on ta endine Tallinna abilinnapea.

Huvitavad Faktid Edgar Savisaari Kohta – 31. Mai 1950

Edgar Savisaar (sündinud 31. mail 1950) on Eesti järjekindel poliitik ja ettevõtja. Ta on tuntud kõrgete ametikohtade pideva ülevõtmise ja maapealsete ülesandega tegelemiste poolest. Savisaar esines Narvas Kohaliku Nõukogude Komitee Vabariiklikul Komiteel, alustades oma poliitilist karjääri 1986. aastal. Ta oli ka Eesti Reformierakonna katusorganisatsiooni juhataja ja saavutas poliitilise tähtsuse aastal 1994, kui ta sai Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimeheks. Läbi aegade on ta olnud Eesti Vabariigi erinevatre peaminister, riigihalduse ministeerium ja Tallinna Linnavalitsuse juht. Tänapäev, ta on Eesti Riigikogu sotsiaaldemokraatlike fraktsiooni liige ja aastast 2017 on ta endine Tallinna abilinnapea.

Kõige olulisemaks ametikohaks oli Edgar Savisaarl peaministri ametipalga alates 1995 kuni 1997. Samal ajal vastutas ta eeskätt Eesti ekvivalentmaksusüsteemi, kohalike valitsuste reformi ja keskkonnakaitse eest. 2012. aastal valiti ta Eesti Keskerakonna esimeheks. Savisaar on ka olnud pikaajaline professor ning avaldas 2009. aastal linnapaneele koos teiste linnaelanikega. Talle on tunnustust avaldanud paljud organisatsioonid ja ta sai palju auhindu.

Edgar Savisaari Mõju Nende Valdkondadele ja Eesti Ühiskonnale

Edgar Savisaar – May 31, 1950 on olnud olulise mõjuga Eesti poliitikas ja avalikus elus. Tema kõige mõjukamad saavutused on järgnevad:

1. Ta on Toompea rahvuspoliitiku ja Eesti Vabariigi president Lennart Meri vahetu järgneja aastatel 2001-2016, mille ajal ta sai kuulsaks oma kompleksse poliitikaga, mis keskendas sotsiaalpoliitika arendamisele ja siseturvalisuse tugevdamisele.

2. Ta oli üks Eesti eelmise sõjajärgse taastamise alustalasid, seega aidates korrastada taasiseseisvumiseks vajalikke protsesse, sealhulgas taasloomise süsteemi.

3. Ta oli algupärane Eesti uuele konstitutsioonile, mis võeti vastu aastal 1992, ning ta toetas ka seda, et Eesti saaks liituda Euroopa Liiduga aastal 2004.

4. Ta juhtis seetõttu seda, et Tallinna elanikud saavad õiguse elada linna aastal 1995 ja oli üksjagu selle vastu, et linna suurendaks turistide arvu.

5. Ta oli oma pühendumise ja toetamise tulemusel olulisel kohal Eesti siseturgude väljaarendamisel ning ka teatri ja klassikalise muusika edendamisel.

Edgar Savisaarel – May 31-l 1950 on olnud oluline ja ulatuslik mõju Eesti elus. Ta on olnud arhitekt sotsiaalpoliitika ja siseturvalisuse tugevdamiseks, käivitanud protsesse Eesti taasiseseisvumiseks ja uue konstitutsiooni vastuvõtmiseks, taastanud pealinna elanike õigused ja edendanud turgu ja kultuuri. Ta tegevus on olnud oluline osa Eesti riigi ja ühiskonna saavutamiseks.

Kinnitamata Jutud ja Klatsid Edgar Savisaare Ümber – 31. Mai 1950

Edgar Savisaar – elu on pidevalt lained, kõnealuses naljakas viisis. Kuuldud on järgmisi väiteid ja müüte:
* Eduard väidetavalt töötas Venemaa spioonina
* Ta on suutnud kujundada paljude vaikivate tugijõudude võrgustiku
*Tal on seos Venemaa eliidiga ja ulatusliku vara omanik
* Ta muutis palju oma karjääri, mille tulemusel ta nautis terved palju privileege

Kuid paljud neist kuulujutud ja vandenõu on veel kinnitamata, st need pole veel tõestatud faktid.

Share:

Leave a comment