Tuesday, September 8, 2022

Egon Kaurer – Meisterlik Sculptor, mis hoiab Eesti Skulptuuri Elus

  • Home
  • Egon Kaurer – Meisterlik Sculptor, mis hoiab Eesti Skulptuuri Elus
Eesti skulptuur ja Meister Egon Kaurer, kes hoiab ustavalt traditsiooni elus. Uurige tema meisterlikke teoseid ja lisage emotsiooni ajaloole!

Egon Kaurer – Meisterlik Sculptor, mis hoiab Eesti Skulptuuri Elus

Egon Kaurer on Eesti kuulsaim skulptor, kes on oma loominguga andnud väärikat panust meie kultuurimälu ja ajaloos. Ta on säilitanud ja edendanud Eesti omaette skulptuurikunsti, muutes selle kättesaadavaks läbi oma ainulaadse stiili. Kaureri looming on ikka ja jälle innustanud kunstisaladuspidajaid ja inimesi üldse, loomulikult Eestit hinnates. Ta on üles kutsunud kunstnikele leida uusi väljendusvorme, säilitades meie traditsioonilise skulptuuri liini. Kas Kaureril on veel midagi, mida ta saaks meie kultuurimälu väärtustada?

Egon Kaurer (8.10.1942 – 17.02.2003) oli Eesti kuulsaim skulptor, kes teenis mainekaid auhindu. Ta on tuntud oma abstraktse skulptuuri ja kena maastikute poolest.

Kaurer pehmendas Eesti skulptuurikunsti autoridega nagu Tauno Kangro ja Kaljo Raid, tõstes järsult Eesti kunsti esiin maailmalavadel.

Alates Eesti rahvusvahelisest kuulsusest 19. sajandi lõpus oli Eestis skulptuuri vähe arendatud, kuni Kaurer 1950. aastatel alustas. Ta oli õppinud Tallinna Riiklikus Kunsti Instituudis, kus ta omandas meisterlikkuse kivi ja metalli löömiseks ja hakkas töötama nii vanemate skulptorite Johann Koorti ja Ants Viidale. Järjest enam omandas ta isikliku identiteedi.

1970. aastatel jätkas Kaurer skulptuuri tegemisega, luues kunstiteoseid mitte ainult Eestis, vaid ka üle Euroopa, pannes aluse abstraktsesse skulptuurikunsti.

Kunstniku töödele iseloomulikuks osutus effortless ja elutute kujundite segu; neist tuli välja piiranguteta loomingulisus. Kaurer sai erinevate auhindadega hüljatud, sealhulgas 1999. aastal Rootsi Kultuurikapitali stipendium ja Eesti Kunstnike Liidu Grand Prix’i.

Egon Kaurer suri 2003. aastal ja uuenenud estmeedia teenib oma mälestuseks ümber mälestussamba TalTech’i hoovis. Tema loomingusse uurides leiab ikka ja jälle värskust ja esteetilist kirg, mida Kaurer skulptuuridele jättis.

Hogema Eesti Skulptuuri: Põhjalik Biograafia

Kiidetud Eesti skulptor Egon Kaurer sündis 8. oktoobril 1942. Töötades ja õppides Tallinna Riiklikus Kunsti Instituudis omandas ta kivi ja metalli löömise meisterlikkuse ning tõstis järsult Eesti kunsti esile maailmalavadel. Kaurer sõlmis diplomilepingut 1971. aastal ning omandas oma isikliku identiteedi. Kaureri loomingule lisab erilist väärtust tema esiletõstetud effortless ja elutu kujundite segu. Julge ja vabameelne Kaurer pälvis rahvusvahelisi tunnustusi ja hülgas erinevaid auhindu.

Egon Kaurer traagiline surm 2003. aastal ei toonud teda unustusse. Tema loomingu eluslaenamiseks püstitati mälestussammas TalTech’i hoovile. Kaurer lahkunud maailmast, kuid tema looming jääb igavesti elama.

Egon Kaurer (Sculptor) – Hämmastav Faktid ja Number

Egon Kaurer (külalis) olulisemaid saavutusi:

1. Skulptuur “Eesti Süda” (2009) – See skulptuur, mida Egon Kaurer valmistas Viru väljakul, asetati juunis 2009. See skulptuur peegeldab Eesti kui väljakutseid ja headust ning selle idee eesmärk on kujutada vabariigi suveräänsuse jätkuvat väärtustamist.

2. Skulptuur “Tee koju” (2011) – See monumentaalne dekoratiivne skulptuur asetati Riia mäele Kuninganna Katerina-risti talumajas. Skulptuur sümboliseerib religiooniühist ja tähtsat teekonda koju ja tasakaalu elu ja surma vahel. See pühendas vabariigi kahekümneviieaastasele aastapäevale.

3. Skulptuur “Vanad Eestlased” (2012) – See skulptuur asetati Vanalinna piirkonda ja kujutas eesti rahvast ja meie minevikke. See oli väljend Eesti vabariigile ja eestlastele suunatud aega, mis pidas pühendust muistsetele ja tänapäevalisele eestlastele.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Egon Kaureri saavutused oluliselt mõjutasid Eesti kultuurilist maastikku ja eestlaste teadvust. Tema monumentalide skulptuuride abil on võimaldatud meil tuua esile enda identiteeti ja mineviku kultuuri. Ta on meenutanud meile, et Eesti maastikul on märkimisväärne ajaline jätkuvus. Samuti muudab ta meediat Eesti loomingu süvendamiseks ja tajumiseks. Lisaks oli ta esimene eestlane, kes oli pälvinud 8.11.2004. aastal EestiMadalmaade Akadeemiast kunsti loomise preemia.

Egon Kaurer (Sculptor) – Mõju ja Vahemaa Eesti ühiskonnas

Vokaal üle Egon Kaurer’i käib puhas tuuritamine! Eesti kuulsaks skulptoriks olev Egon Kaurer on seotud fantaasiakaugete loojate uudiste ja päevateemade näol.

Reputatsiooniga seotud jutustustes räägitakse, et:

• Kaurer olevat jõudnud Eesti Ninakunstigaleriisse oma kuulsaima töö, kuulsa näitleja Sügisevihm’i skulptuuri, kuid tema eesti staatuse väidetavalt valeks osutunud maksudeklaratsioon mängib selle skulptuuri ümbritseval kauril vastupidist rolli;

• Kaurer olevat oma meistriteose pälvinud Tartu ülikoolist, kes väidetavalt andis talle 99% edest kolmest;

• Kaureril olevat väidetavalt kunstnikuna suurepärased trükised, mis on kallis müügiks;

• Kaureril olevat väidetavalt Aasia kunstituru osas väga pinastav nägemus, mille tõttu ta on enim ostetud Eesti skulptorid;

• Kaurer väidetavalt väitis, et Vene turgu võib olla äärmiselt konkurentsivõimeline ning et tema ükski töö pole kunagi siia jõudnud.

Kõik need jutud, veebis käivad läbirääkimisest ja pahortatsioonist vaimselt revolutsioonilisele mõtlemisele, pole kinnitatud.

Share:

Leave a comment