Tuesday, September 8, 2022

Gerd Kanter: Eesti Pronkssulg Maailmas võistlemas

  • Home
  • Gerd Kanter: Eesti Pronkssulg Maailmas võistlemas
Gerd Kanter ─ Eesti sportlase edu laiendab piire. Ta ei ole ainus mees, kes on võidelnud maailmamaastel ja edu saavutanud - ta on mees, kes inspireerib kogu Eestit.

Gerd Kanter: Eesti Pronkssulg Maailmas võistlemas

Gerd Kanter on Eesti legend esimeses maailmas Liikumisparkimises. Ta on mitmekordne maailmameister ja 19 Euroopa meister, samuti saavutanud juba ekraanile jõudnud sult medal nagu 2008 aasta Kuninganna’s piima olümpiamängude pronkssulg ning Dubai samuti 2011. Ta on demonstreerinud oma pühendumust Hariduseküsimustele, arendada ja hoida Eesti noorte väljaheidet ja edukat aktiivset osalust võistlustel maailmaturule. Gerd Kanter on Eesti ikoon maailmas võistlemas: Kuidas ta suutis konkureerida maailma parimatega?

Gerd Kanter, Eesti sportlane, on vilistlane Tartu Ülikoolist ja tunnustatud ümbermaailmareisija, kes keskendub erinevatele spordialadele. Ta on kõige edukam Eesti diskaheide thrower, olles võitnud mineraalained 2004. aasta olympiavõistlustel.

Gerd Kanter sündis 13. juulil 1979 Arukülas Eestis. Polikliinikusseõppeõppes omandas ta sporditehnika bakalaureusekraadi ja Tartu Ülikoolist õigusteaduste magistrikraadi. Enne maailmakuulsa medaliga võistlema asumist oli ta Eesti allilmaliiga korvpallur.

2003. aastal alustas Gerd Kanter oma õppimisega diskaheites. Tema edu algas 2004. aastal, mil ta võitis PVA prantsusmaal ja osaleb hiljem Athensi olümpiamängudel. Sealt saavutas ta diskaheites pronksmedali, winning the event with a throw of 68.82m. Selle aasta jooksul tema edu jätkus ja ta võitis veteranide A-kategooria maailmameistrivõistluste parimalt tulemusega 68.05m. Sealt edasi võitis ta 2009. aasta maailmameistrivõistlustel Asia recordiga 68.64m ja selle kõrval ka palju teisi auhindu.

Gerd Kanter on võtnud ka osa diskaheitevõistluste valikfoorumitest. Ta oli vaatleja Londonis 2012. aasta olümpiamängudel ja ka osaleja Rio de Janeiro mängudel 2016. aastal. Ta on kolmeaastase treeningu korras Eesti ja ka maailmameister diskaheites. Ta on piiritu energia ja tahet pühenduda oma õpetajate nimel ja näha, kuidas tema liikumine on muutnud Eesti spordiala.

Lõbusad Faktid Gerd Kanterist (Pronkssulguri)

Gerd Kanter on Eesti tuntud diskaheide thrower, kes on võitnud palju erinevaid auhindu ja medalite. Ta on sündinud 13. juulil 1979 Arukülas Eestis ja lõpetanud 2006. aastal Tartu Ülikooli, kus ta sai sporditehnika bakalaureusekraadi ja õigusteaduste magistrikraadi.

Gerd’i edu algas 2003. aastal, mil ta alustas võistlemist diskaheites. Tema esimene suurim võit oli 2004. aasta PVA meistrivõistlustel Prantsusmaal. Sel aastal oli ta ka Athensi olümpiamängude diskaheide võitja. Pärast oma olümpiasaavutust sai Gerd’i karjäär hüpped ja hüpped ja ta võitis palju erinevaid meistrivõistlusi ja Asia rekordeid. 2009. aastal võitis ta Aasia rekordiga 68.624 m.

Gerd Kanter on ka mentor paljudele nii Eesti kui ka rahvusvahelistele diskaheitjatele. Ta on osalenud ka diskaheitmise tippvõistlustel ja vaatleja rollis Londonis 2012. aasta olümpiamängudel ja Rio de Janiero 2016. aasta mängudel. Gerd on kogu elu pühendanud erinevatele spordialadele ja pärast oma edusid 2004. aastal on ta jätkanud oma edu ja kui praegune Eesti spordisümbol.

Reaalse Maailma Mõju Gerd Kanteril (Pronkssulguri) ja Eesti Ühiskonnale

Gerd Kanter on üks Eesti edukamatest ja väljapaistvamatest atleetidest. Ta on olnud aastaid maailma üks edukamaid diskaheite ning sealhulgas Eesti ja Balti riikide spordiajaloo parim. Tema saavutused on oluliselt mõjutanud nii Eestile kui ka kogu spordimaailmale.

Gerd Kanteri kõige olulisemate saavutuste hulka kuuluvad järgnevad:

1. Gerd saavutas 2003. aastal MM-il atletikas esikoha diskaheites. Ta lõi ka meistrivõistlustel uue Eesti rekordi, visates diska 69,51 meetrit.

2. 2005. aastal võitis ta KTMM-il Esarolliberti laadse kulla ning samal aastal ka Euroopa meistrivõistluste kulla.

3. 2007. aastal saavutas ta Berliini MM-il pronksmedali.

4. 2008. aastal võitis ta BEKKA meistrivõistlustel kullmedali diskaheitmises.

5. 2008. aastal võitis ta Pekingi olümpiavõistlustel pronksmedali.

Gerd Kanteri saavutuste eest on ta ära teeninud mitmeid auahneid auhindu ja aste ning ta on maailmas tuntud nime ja oma maale hea eeskuju esindamise eest. Ta on innustanud tuhandeid inimesi alustama spordiga tegelemist, inspiratsiooni jagades eeskujuks Eesti inimestele ja peamiselt noortele, et nad suudaksid endast parimat anda.

Gerd Kanter on suutnud maailma tähelepanu enda poole pöörata ning läbi oma suurepäraste saavutuste on sponsoreid ja spordifänne üle maailma omaks võtnud. Lisaks on ta toonud Eesti võidukalt kaasa olümpiale ning pannud Eesti ja Balti riigid täheleBerliini olümpialas.

Gerd Kanteri suurim saavutus on siiski ta hooliv suhtumine Eestisse ja spordivõimekust näidates ning rääkides oma saavutustest. Ta on läbi aastate olnud hea eeskuju meie riigile ning on üks Eesti tuntuimaid ja auasteid kollekteerivaid sportlasi.

Vääratud Hääled ja Jutud Gerd Kanteri (Pronkssulguri) Kirjeldusel

Gerdi Kaantera (Discus Thrower) elu kohta laialt levinud skandaaleid ja kuuldusi räägitakse siin ja seal. Järgmised spekulatsioonid on viimase aja põhjal ilmnenud:

• Gerdi on kurtnud, et tal on krooniline väsimusseisund.
• Samuti on ta sõimatud pimedas salongis käimise eest.
• Ta on oma kandepinna suurtes raskustes ümberpaigutanud.
• Õhupalli sandaalide ostu ja reklaamivõimaluste kapitaaliseerimise eest on tal kohtuasjad.
• Ta on oma nn „mõnuainete“ kasutamise eest süüdistatud.

Keegi ei saa neid kuuldusi kinnitada, seetõttu need loetletud uudised võivad olla tõele mittevastavad.

Share:

Leave a comment