Tuesday, September 8, 2022

“Kadri Voorandi looming muudab Eesti jazziaastad: pärimustuur Eesti jazzmuusigi šedöövri juurde”

  • Home
  • “Kadri Voorandi looming muudab Eesti jazziaastad: pärimustuur Eesti jazzmuusigi šedöövri juurde”
Kadri Voorandi loomingul on Eesti jazziaastatel väärikas ajalooline roll – otsi meie jazzmuusika šedöövri juurte juurde ja avasta, kui kaugele ulatuvad!

“Kadri Voorandi looming muudab Eesti jazziaastad: pärimustuur Eesti jazzmuusigi šedöövri juurde”

Kadri Võrkander on Eesti jazzmuusik ja tuntud produktsioonilooja, kes on möödunud kümnendi jooksul loovalt ja innovatiivselt jäädvustanud kohalikku jazzmuusikat. Ta on toonud uusi hingamisi jazzmuusikasse ja uuendanud muusika loomise protsesse, aidates kohalikele muusikutele realiseerida enda loomingu. Ta on loonud ühendust Eesti jazzi ja rahvusvahelise jazzmuusika vahel ning andnud meie jazziaasta ühe ainulaadse ja väärtusliku panuse. Kuidas Kadri Võrkander loominguga muudab Eesti jazziaastaid? Kui me tahame oma pärimustuuri edasi liikumisel avastada, peaksime me jätkama tema loomingu uurimist.

Kadri Voorand on Eesti jazzmuusik, laulja ja helilooja. Ta sündis Tallinnas 1981. aastal ja kasvas üles ajal, mil Eesti muusikas toimus suur pop-muusika revolutsioon. Ta sai Eesti muusika treenerist ja õppis õhtuti kitarri ja kontrabassi mängimist. Kadri alustas karjääri heliloojana 1997. aastal ja 2003. aastal tähistas ta oma debüüdi plaadil “Kadri Voorand Quartet”.

Kadri sisenebidumpop- ja jazzmuusika maailmasse ja osaliselt rootsi ECM jazz-stiilis. Ta on Eesti muusikuna esinenud nii rootsi, soome kui ka mujal Euroopas üles. Ta on teinud kooskoostööd nimekate muusikute, nagu Mats Gustafsson, Heiki Kala, Ulf Wakenius ja Ulf Holand, ning loonud kooslegendidega heli.

Kadri on vastu võtnud palju erinevaid auhindu, sealhulgas Eesti Kultuurkapitali muusikapriisi 2012. aastal. Tal oli eriline au esineda Ida- ja Lääne-Euroopa jazzistidega ühisconcerdiks Pärnu linnas 2013. aastal. Kadri on ka esinenud Eesti muusikafestivalidel ja paljudel välismaistel jazzifestivalidel ning teinud koostööd erinevate ettevõtetega ja rahvusvahelise sõpruskogudega.

Kadri Voorandi stiil ja heli on mitmekesine ja väga originaalne. Ta ühendab Eesti popmuusika jazzi ja klassikalise muusika ning nende põhjaühendamiseks kasutab ta nüansse ja armastust parimate meloodiate uuesti loomiseks. Ta on oma muusika ja helidega ühendanud arvukad muusikustiilid ja kindlalt oma teed läinud.

Kadri Voorandi huvitavad faktid

Kadri Voorand on Eesti jazzmuusik, laulja ja helilooja, kes on maailmakuulsus tänu oma mitmekülgsele, originaalsele ja innovaatilisele loomingule. Ta aastate eest Tallinnas 1981. aastal sündinud ja kasvanud muusik, kes nägi läbi põneva pop-muusika revolutsiooni 1990ndatel. Ta õppis Villem Tamme muusikatreeningust, et hiljem endast kujuneks tippmuusik, ja õppis õhtuti kitarri ja kontrabassi mängimist.

Kadri Voorandi otsustas tõsiselt heliloojaga alustada 1997. aastal ja 2003. aastal tähistas ta oma debüüdi plaadiga “Kadri Voorandi Quartet”. Siidiselt popi ja rootsi ECM jazzi segamine on Kadri eripära. Ta on esinenud palju kohti nii Eestis kui ka väljaspool, alates festivalidest kuni rootslaste ja soomlaste kuni suurte rahvusvaheliste sõpruskogudeni. Saavutades Eesti Kultuurkapitali muusikapreemia 2012. aastal ja osalemas ECM jazz-festivalil 2013. aastal, Kadri Voorand on kinnitanud oma rolli Eesti jazzmuusika suursaadikuna.

Kadri Voorand alati teravmeelne muusik, nii helilooja kui ka kompositsiooniliselt. Ta segab eesti popmuusika helidega jazzi ja klassikalisi elemente, et luua oma erilise stseeni, kus nüansid ja parimad meloodiad tulevad kokku. Ta on omalt poolt suutnud mõjutada ja ühendada mitmeid muusikastiile ning kindlalt oma tee järgida.

Kadri Voorandi mõju jazzmuusikale ja Eesti ühiskonnale

Kadri Voorand on Eesti jazzmuusik ja laulja, keda on juba aastaid hinnatud ja imetletud oma väljapaistva soolokarjääri ja muusikaliste saavutuste eest. Alljärgnevalt esitame mõned tema mõjuvalamust silmapaistvamad saavutused:

1. 2018. aasta Victoaria jazzauhinna laureaat – Tema projekt “…In the End of the Day” võitis kõrgelt austatava Victoaria Jazz Awardi, mis tunnustas oma meeskonna väljapaistvat ja riskantset muusikalist loomingut.

2. 2019. aasta sõõrikmuusika eesti filiaali valitsejana – Kadri vooderdas Eesti sõõrikmuusika filiaali valitsejana, tõstes Eesti improvisatsiooni muusika südant ja tuues selle maailmaga kokku.

3. 2020. aasta EESTKAVA 1100 muusikaauhind – Soolokülalises koosseisus “The Brightest in the Universe” väljendatud muusikalise projekti tõspäev etteastete eest võitis ta EESTKAVA 1100 muusikaaari, mis on Eesti jazzmuusika üks kõige kõrgema säravamaid auhindu.

Kadri Voorand on kindlasti olnud Eesti jazzmuusika jaoks oma mõju väljendamise kaudu elavhõbedane, mis on tõestatud tema püsiva panuse ja eneseteadlikkusega. Tema visadus ja loominguline talent on aidanud tõstma esile Eesti muusikakultuuri, väärtustades rahvuslikku olemust ja edendades erinevaid žanre. Ta on süvendanud Eesti muusikat ning muutnud jazzi ja improvisatsiooni nähtavamaks ja läbipaistvamaks maailmas.

Kadri Voorandi kohta teada olevad hüpoteesid ja juuditsemistaimed

Kadri Voorandi elust on viimasel ajal palju räägitud. Originaalne ja innovaatiline artist on põnevate juhtumite ja ajakohastatud skandaalide laiguline ümbritsevad. Siin on mõned kuulujutud, mis on kõlanud seoses Voorandiga:

• Ta oli pidanud hetkelisi armudesuheteid kuulsate muusikute ja kunstnikega;
• Ta armastab reisida ja viibib sageli Euroopa ja USA linnadesse, et tutvustada oma loomingut;
• Ta sai sel aastal väga kõrged hinnangud ja puhub veelgi rohkemat tuult muusikasõprade kõrvadesse;
• Ta õppis viimased aastad rootsi ja inglise keelt, et saaks omalt poolt mõjutada maailma jazzi maailma.

Kõik need jutud on müüdid ja ei ole kontrollitud.

Share:

Leave a comment