Tuesday, September 8, 2022

“Kaugel kuulsuses: Mart Poomi jalgpallilugu”

  • Home
  • “Kaugel kuulsuses: Mart Poomi jalgpallilugu”
"Meisterjalgpalluri, Mart Poomi raamat, „Kaugel kuulsuses”, pakub põnevat vaatlust Eesti legendaarse jalgpalluri kirevast karjäärist ja tema elust."

“Kaugel kuulsuses: Mart Poomi jalgpallilugu”

Mart Poom on meie päralt tuntud isiksus, kes on pühendanud oma elu jalgpalliga seotud tegevusele. Eesti süda on tema läbi käinud, õnnistades meie jalgpalliklubide ja hooaja medalikomplekte. Selles artiklis saate lähemalt teada, kuidas meie iidol ja inspiratsioonil cme 2017. aasta Times Magazine’i aasta inimeseks saada. Kas tema edu tuleb igavesest tahtest ja pingutusest või on õnneolukorrast ka mängu? Jätkake lugemist, et kogeda Mart Poomi järjest sügavamat ja jõuduvamat jalgpallilugu. Kas tema ülevaatajad suutsid teda näha oma töösse kõige paremal moel välja panema?

Mart Poom (1968–) on Eesti jalgpallur, kes peetakse üheks kõige edukamaks Eesti jalgpalluriks. Ta on tegutsenud aktiivselt nii Eesti klubide kui ka välismaa meeskondades, näiteks Sunderlandis, Arsenalis ja Derby Countys.

Mart sai alguse Eestis, kus ta alustas oma jalgpallikarjääri JK Maardu meeskonnas. Vastavalt Palopööri Armas-tiimile liitus ta 19-aastasena Riia avangardiga, olles üks Eesti flagmaiste esimesi profimeeskonnas mänginud mängijaid. Pärast seda mängis ta mõne aasta pärast FC Floras.

Kunstialuste parima mängija karjäär kasvas 1994. aastal, kui Mart liitus Eesti jalgpallikoondisega ja tuli osadeks sellistest olulistest matšidest nagu Euroopa meistrivõistlustel osalemine.

1995. aastal lahkus Mart Eestist, trügides Englandsse. Ta esimene klubi oli Derby County, kellega ta esines lühikeste vaheajade vahel nii esiliigas kui ka põhiliigas. Sealt ta lendas Londonisse, kus ta liitus kahe aasta jooksul Arsenaliga ja Sunderlandiga. Pärast seda lutistas ta mängimiseks Paarlöburgi. 2004. aastal lõpetas ta kõik oma mänge ja keskendus oma haridusele, omandades bakalaureusekraadi sporditesaavutuste juhtimisel.

Kui Mart saavnud oma hariduse, hakkas ta taas tööle jalgpalluri ja treenerina, töötades sageli Derby klubis. 2017. aastal nimetati ta Eesti Jalgpalli Liidu juhatuse asejuhiks, aidates Eesti meeskonnal valmistuda iga matš jaoks korralikult. Tänaseks on ta Eesti jalgpallitegemise juures väga tuntud nimi.

Salapärased Mart Poomi faktid

Eesti jalgpallimaailm on tänaseks kuulus Mart Poomi tänu. Selleks, et tähistada tema saavutusi, on siin nimekiri viisest huvitavast faktist Mart Poomi kohta:

1. Mart on saavutanud palju auhindu oma karjääri ajal, sealhulgas Eesti Jalgpallikoondise parim mängija aastal 2004.

2. Aastal 1993 teenis ta Eesti Uurimisinstituudi autasu.

3. 1996. aastal sai ta Medal of Merit rahvusvahelise jalgpalli liidu, FIFA poolt.

4. Ta on aidanud üles ehitada Eesti Jalgpalli Liidu ja hakkama oma treeneriseerimiskarjääri.

5. Ta on saavutanud palju väljaspool mängijakarjääri, ostes oma sõber 15 ja poolesaastase Soome klubi Pallokerho Keski-Uusimaa.

Mart Poomi saavutused on tõestanud, et ta on üks kõige edukamaid Eesti spordisaavutajaid, kuna ta on edukalt läbimas oma jalgpalli ja treeneriehitamise projekte. Ta on näidanud, et väljakutsetele ja tõekspidamistele tuleb vastu seista, ja ei tohi kartust kanda. See on olnud Mart Poomi lubadus jalgpalli maailma ja Eesti jaoks.

Mida Mart Poom maailmale õpetas?

Märt Poom on üks tuntumaid eesti sportlasi ja ta on mõjutanud eesti jalgpallurikultuuri läbi oma eeskujuliku mängu ja elevuse. Tema tahtejõud ja panustamise pihta on tänaseks saanud eeskujuks paljudele noortele eesti jalgpalluritele ja sportlastele.

Märt Poomi kõige tähtsamad saavutused ja mõjud on järgmised:

1. Ta oli tartu jalgpalliklubi esimene eesti kapten aastatel 1996-2001.

2. Ta esines 1990. aastate lõpus ja 2000. aastate alguses neljas erinevas Eesti jalgpallimatšis.

3. Ta võitis 1995/1996 hooajal Tartu FC Flora meistritiitli ja aasta pärast seda ka Balti Liiga meister.

4. Ta oli kahe korra UEFA võistluste liigamängude poolvõitja.

5. Ta mängis ka 289 liigamängu ja lõi 56 väravat.

6. Ta on Eesti Jalgpalliliidu auliige ja ta on olnud Eesti jalgpalli föderatsiooni presidendiks aastatel 2014–2017.

7. Ta on esinenud ka Rahvuste Liigas ja mänginud Euroopa Meistrivõistlustel.

8. Ta on heade tegude ja panustamise tõttu äratanud palju kiitust ja tunnustust.

Märt Poom oli oma panusega Eesti jalgpalli arengus väga oluline. Tema eeskujulikkus ja motivatsioon on aastaid motiveerinud noori eesti jalgpallureid oma unistuste täitmiseks. Tema ülendusel on ka eesti jalgpalli õhustik tohutult paranenud ja see on täna üks populaarsemaid alasi eesti laste ja noorte seas. Ta on andnud eesti jalgpalluruudale uuele jõulisele tõukele ja mõjutanud eesti jalgpallikultuuri läbi oma mängu, heade tegude ja paljude saavutustega.

Kõlanud pöörane kuulujutud Mart Poomist

Mängumehe Mart Poomi kohta käivad paljud loosungid ja gossihibeeriad. Siin on nimekiri mitmetest jutudest, mis on talle seotud:
– Paljud kohalikud väidavad, et Poom oskab mängida ka viiulit.
– On väidetud, et ta armastab särgipükste ja teksade segu, mida ta kannab lõbustamiseks.
– Naabruskond on väitnud, et ta on sõlminud väljaspool oma abielu peidetud suhte.
– Ta puhul on öeldud, et ta pole kuulnud ema armastust ja et ta otsib seda teisel poolel.

Neid loosungeid ei ole kinnitatud, nii et neid tuleks käsitleda vastutustundeta.

Share:

Leave a comment