Tuesday, September 8, 2022

“Kuulsal eesti muusikul ja kirjanikul Mihkel Raudil pole ravimeid: portreed otsustusest elada oma unistuste järgi”

  • Home
  • “Kuulsal eesti muusikul ja kirjanikul Mihkel Raudil pole ravimeid: portreed otsustusest elada oma unistuste järgi”
Mihkel Raud tegi otsuse elada oma unistuste järgi - ilma ravimite abita. Uuri lähemalt tema pühendunud ja püsisuunalise teekonna ainulaadsust!

“Kuulsal eesti muusikul ja kirjanikul Mihkel Raudil pole ravimeid: portreed otsustusest elada oma unistuste järgi”

Mihkel Raud on kõigi oma eestlaste südamed. Ta on muusik, kirjanik ja laulukirjutaja. Samuti on ta oma põlvkonna eestlaste üks tuntumaid usuteenijaid. 23 aasta jooksul on ta rikastanud Läänemere Aasia maailma oma loominguga. Uute autorgimnastikate, jazzi ning klassikalise muusika viljelemisest kuni rock’i ja surmatantsu stiilide poole pööramisega on ta oma elule jätnud tõelise pildi. Mihkel Raudi portree teeb ajakirjale “Time” silma selle täiustatud mustvalged pildid tema silma all. Kuulsal Eesti muusikul ja kirjanikul Mihkel Raudil ei ole ravimeid: otsustada, mida teha oma unistuste saavutamiseks. Kas see on lihtsalt võimatu unistus või saab tõeliselt väljakutse ajakirjale “Time” ees?

Mihkel Raud on eesti kirjanik ja muusik. Ta sündis 6. märtsil 1976. Ta alustas muusikateed 2002. aastal, mil ta avaldas debüütalbumi “Vitamiin”. Sellest ajast alates on ta avaldanud rohkem kui kümme albumit ja välja andnud peaaegu 80 muusikavideot.

Raudi kirjutamisalane karjäär algas 2004. aastal. Ta on avaldanud esseeteoste, lasteraamatute ja romaanide sarja “Tapeet”. Ta raamatud on tõlgitud paljudesse keeltesse ja võitnud mitmeid kirjandusauhindu, sealhulgas Eesti Kirjanike Liidu preemia ja Päevalehe aasta loominguline auhind.

Raudi looming on pühendatud meie maailma maalitsemisele ja keskkonnaprobleemide lahendamisele. Teiste loominguliste äriprojektide hulka kuuluvad jäägitu armastus muusikatöötluse ja heliloojana, kõneõpetaja, disainer, professionaalne kunstnik ja paljud muud projektid. Mihrkel Raud on näitusekunstniku ja korraldab kontsertreise Eesti eri paikades.

Mihkel Raud on Eesti muusikakultuuri jaoks oluline figuur, kes on aidanud anda kodumaisele helilooja kogukonnale väärtuskontseptsiooni ja keskendub kõigi elualade edendamisele.

Mihkel Raudi huvitav faktid

Mihkel Raud on eesti kirjanik, muusik, helilooja ja paljude teiste andekate projektide autor. Sündinud 1976. aastal alustas ta 2002. aastal muusikaga. Alates sellest ajast on ta välja andnud üle kümne muusikaalbumi ja üle 80 muusikavideo. Raudi loominguline karjäär algas pärast debüütalbumi avaldamist 2004. aastal, mil ta alustas esseestuste, raamatute ja romaanide kirjutamisega. Tema raamatud on tõlgitud esinemiseks paljudesse keeltesse ja võitnud erinevaid kirjanduspreemiaid.

Raudi pühendumus meie maailma maalitsemisele ja keskkonnaküsimustele on tema loomingu süda. Tal on palju loomingulisi äriprojekte muusikateoste, kõneõpetuse, disaini, professionaalse kunsti ja paljude muude projektide alal. Tal on väljapanekuid ja ta reisib läbi Eesti esinemas ja oma töid tutvustamas.

Mihkel Raud on aidanud aidata anda kodumaisele helilooja kogukonnale väärtuskontseptsiooni ja keskendub kõigi elualade edendamisele. Tema loomingu ökoloogilise sõnumi ja kirjeldavate tekstide tõttu on ta üks Eesti muusikakultuuri mõjukamaid figuure. Tema looming pakub maailmale midagi olulist ja inspireerivat ning on eeskujuks nende jaoks, kes soovivad aidata meie maailma paremaks ja ökotervemaks muuta.

Mihkel Raudi mõju Eesti ühiskonnale ja tema ala tippu

Mihkel Raud on olnud üks Eesti kultuuri tipptegelastest juba enam kui 20 aastat. Tema tegevus on mõjutanud rahvuskultuuri ja muusikaelu tundmatul määral. Järgnevalt on loetletud tema kõige olulisemad saavutused:

1. Mihkel Raud on olnud auhinnatud raamatuautor ja esineb regulaarselt kirjanikeühenduses. Ta on jagunud Eesti, Eesti-Vene ja ka väljapaniku raamatutega.

2. Tema teadaolevalt kõrgema profiiliga hittlood oma ansambliga Thema Muusikas on muutnud Eesti muusikaelule väga palju.

3. Mihkel Raud on juhendanud noorimaid muusikavaldkonna talente, samal ajal luues mitme aastakäigu jooksul palju kõlavaid palasid ja laulud, mida koheselt ette näidata nii Eestis kui ka välisüritustel.

4. 2009. aastal oli ta üks EAFF-i (Eesti Audiovisuaalse Fondi) algatajatest, mis on pannud rahvuskultuuri ühiskonnas loendamatuid kordi edasi.

Mihkel Raudi elutöö ja olulised ühiskondlikud saavutused on viinud Eesti muusikaelu ja rahvuskultuuri varjumatult läbi peegeldamise ettevaates tasakaalustatud tasemele, mida olime alati näinud ja mida toetab ühine tulemus. Tänaseks on ta juhiv tegelane Eesti muusikaelus, toetades noori talente ja populariseerides Eesti muusikat välisüritustel.

Rumorid ja gossiip Mihkel Raudist

Mihkel Raudi elukaaslane hakkab mõtlema, et Mihkel avaldab ime:

* Interneti-hääled, mis mõistavad, et Mihkel on käinud alates viimast juulist välismaal ja tagasi jäänud selle aja jooksul midagi ära.
• Sellised sõnumid kõlavad, et Mihkel on sõitnud Lõuna-Ameerikasse ja seal ütleb ta oma muusikat ja kirjutamist.
• Leidub ka vähimgil kõhklusi, et ta on otsustanud jääda sinna parema elu pärast.
• Mõned allikad väidavad, et Mihkel tiirutab läbi maailma luure mängudes osalemise pärast.

Kahjuks pole need kuulujutud veel kinnitatud. Seetõttu on see kõik kuulujuttude tasemel.

Share:

Leave a comment