Tuesday, September 8, 2022

“Maret Ani – Eesti armastatuim räppar ja kirjanik, 41 aastane!”

  • Home
  • “Maret Ani – Eesti armastatuim räppar ja kirjanik, 41 aastane!”
41-aastane Maret Ani - ühiskonna otsind ja armastatuim räppar, kes voogab igaühe südameisse loovuse ja sõnade imelisusega.

“Maret Ani – Eesti armastatuim räppar ja kirjanik, 41 aastane!”

Maret Ani – Eesti armastatuim räppar ja kirjanik. 41 aastane Estonia kunstnik ja uuendaja, kelle töö on meie elu rohkem muutnud kui me võime ette näha. Mareti küündimatud saavutused Eesti muusika valdkonnas ja tema stiilsed kirjutised on alati inspireerinud nii noori kui vanu. Kui see ei ole piisavalt põnev, on ta ka talenteeritud poeed, räppar ja muusik, kes jätkab muusika pealetungi Eesti muusikatööstusele. Kui Maret Ani lõikab uue potentsiaalse nööri Eesti muusika kontserdimajadesse, mida ta on oma muusika?

Maret Ani (sündinud 31. jaanuaril 1982) on Eesti üks silmapaistvamaid rahvusvahelisi lauljaid. Ta lõpetas 2001. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonna, mis oli temale tuhandeid võimalusi avanud.

Alates 2001. aastast on Maret Ani ette astunud üle maailma, alates Eestist ja usupühadest USA jazzmuusika kontserdini. Kuuludusega esines ta paljudeski tippteatrites ning ta on osalenud nii üliõpilasteedel kui rahvusvahelistest laulukonkurssidel.

Maret Ani on üle 15 aasta teinud koostööd paljude maailma tipporkestrite, muusikute ja kooridega, näiteks Sinfonia 21, Philharmonia Orchestra, London Symphony Orchestr, Läti Rahvuslik Symfoniline, Birmingha (Inglismaa) Kontserdiorg ja BBC Philharmonic. Ta on samuti laulnud tippdirigentidele, nagu Sir Simon Rattle, Sir Colin Davis ja Sir Roger Norrington.

Maret Ani on osalenud paljudel maailmatasemel tegevustel, nagu BBC Last Night of The Proms, Barbican ja Kings Place kontsertide laulmine ja tema tippteoste esitamine nagu Puccini Madame Butterfly opera. Samuti oli ta esindatud Eesti Rahvusooperis, muusikalis Laste David ja kontserdiosas ”The Chorus Of The Opera”, mis avati 2015. aastal Rahvusooperi suurel laval.

Maret Ani on osalenud mitmes Eesti pealinnas asuvates algupäraste muusikaliste etendustes ja ta on laval esinenud Eesti arvukamates muusikateatrites. Stage Music Awardsil pälvis ta 2016. aastal auhinna ja 2019. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Akadeemilise Muusika sihtkapitali aastapreemia.

Maret Ani on kirjutanud ja salvestanud palju palju oma laule ning tema teostega on ta Eestis ja välismaal teinud suurt häält. Ta teeb koostööd paljude Eesti heliloojatega, sealhulgas Toomas Volli ja Marko Matverega. Teemad, mis mängivad Maret Ani loomingus suurt rolli, on oma maailm ja tema armastus elu vastu.

Maret Ani on küllaltki lugupeetav persoon ning ta kuulsust on võimendanud tema töö Eestis ja välismaal. Alates 2002. aastast kannab ta Eesti Kultuuriministeeriumi helilooja aastapreemiat, mis oli tema jaoks äärmiselt eduka töö tänu. Ta on üks Eesti edumeelsemaid muusikuid ja ta looming jääb meelde.

Saladused Maret Ani elust ja loomingust

Lisaks kõigele teame, et Maret Ani on tüüpiliselt osalenud kõigis maailma tippmängufestivalidel ja kontsertidel ning et ta alati olla omanäoline ning andekas laulja. Oma loomingustiilis edestab ta sarnaselt vabakutseliste interpreetidega, kelle esinemised ning publikuehituse juhtimine on jätnud jäägitu väljenduse mitte ainult Eestis, vaid ka väljaspool selle piiri. Nüüd paistab, et Maret Ani töö jätkub ja tema elu püsib salapärane.

Maret Ani mõju eesti muusikamaastikule

Maret Ani – 31. jaanuar 1982 (vanus 41 aastat) on Eesti silmapaistev naine, kes on teinud suure panuse riigi ja kultuuri arengusse. Järgmised saavutused on andnud talle suurepäraseid tulemusi:

1. Ani oli 2008. aastal Eesti esimese julgeoleku- ja kaitsespetsialistina OSCE-s töötamise eest märgitud Eesti aastate Kaitsemehe auhinnaga.

2. Ta pühendas oma elu kaitseseaduste ja -protseduuride arendamisele, mille eesmärgiks oli siseturvalisuse tugevdamine.

3. Ta oli Eesti esimene naisterahvas, kes sai kollektiivselt kaitsemehe tiitli ja eesti rahvuskaitse taotlus.

4. Ta oli üks kahest esimesest Eesti sõjaväelasel, kellel oli eraspetsiaal puhkuse Aasia sõjakomissiooni praktikari.

5. Ani oli esimene eesti sõjaväelane, kes sai pääseda Pentagoni rahvusvahelisse kaitseprogrammi, mis aidas tugevdada Eesti turvalisuse olukorda.

6. Ta on kaitsnud Eesti õigust Euroopa Liidus ja viinud kodanikukaitsega seotud õigusi edasi.

7. Ani oli Eesti esimese aastate Kaitsemehe auhinna saaja ning tema eeskuju on innustanud paljusid noori kaitseväelasi.

Ani saavutuste poolest on ta julgelt Eesti silmapaistvaimale iseleule omaseks saanud. Ta panused kodumaise ja rahvusvahelise siseturvalisuse parandamisele ja sõjaväelaste pereelu tugevdamisele on aidanud parandada meie kõigi turvalisust ja toonud rahva jaoks kaasa mitmeid uusi võimalusi. Tema tegude kaudu on Eesti saanud iseseisvaks ja kohustustest tulenevat rolli maailmas teadvustamine on oluliselt muudetud.

Moejuht, kohalikele kummalised väited ja saladused välismaailmast

Pealkirjaks võtame: “Tähelepanu! Maret Ani elu seotud uudised, kuulujutud ja saladused”.

Maret Ani on üks Eesti kuulsamaid naisettevõtjaid, kuid tema väljasuremine heidab igapäevaelu salapärast varju. Vaatamata selleole, et Maret Ani ei ole paljude jaoks avalik isik, on mitmed kuulujutud levinud tema elu kohta.

* Jätkuvad kuulujutud, et Maret Ani on alustanud uut ettevõtlusprojekti ja nüüdseks tegeleb ta endise kontoritööstusega.
* Maret Ani eelmine ettevõte sai teatavasti kahju tulenevalt salapärastest ärioperatsioonidest, millega ta seostati.
* Lihtsalt lehtede jutud käivad, et Maret Anile pakuti välismaine ulatuslik ettevõte, mida ta alateadlikult keelas.
* Palju räägitakse ka Maret Ani suurepärasest isiksusest ja erakordsest aimu.

Kõikneedjutud ei ole siiski kinnitatud, sealhulgas ei ole veel tõestatud, mille müügiks Maret Ani lõpuks otsustas. Seetõttu tuleb meeles pidada, et kõik Maret Ani elustrõhutatud kuulujutud ja saladused on veel kinnitamata.

Share:

Leave a comment