Tuesday, September 8, 2022

“Mark Kostabi: kuulsa tegija järjekindel teerajaja eesti maal”

  • Home
  • “Mark Kostabi: kuulsa tegija järjekindel teerajaja eesti maal”
Mark Kostabi on kuulus eesti tegija, kes on järjekindlalt teinud võimsa vahet eesti maal. Lugemas selle loo, saame teada mis on olnud tema edu võti.

“Mark Kostabi: kuulsa tegija järjekindel teerajaja eesti maal”

Mark Kostabi on Esto-Ameerika maalikunstnik, keda tunnustatakse üle maailma erksate ja provokatiivsete teoste eest, mis kritiseerivad sotsiaalset, poliitilist ja majanduslikku korraldust. Tema loomingut kujundavad tugevad märgid post-modernismist ja ta on Eestis kõneainet pakkunud ja tema loomingu võrdsustatud maailmatasemel töödega. Mark Kostabi on järjekindel eesti maalikunstniku eestvõitleja. Kuidas ta on täna ülemaailmset tähelepanu pälvinud?

Mark Kostabi (sündinud 27. novembril 1960) on Eesti-Ameerika maalikunstnik ja loominguline ümarlaud. Ta tunneb end enim koduselt Kalifornias ja New Yorgis.

Kostabile anti varajane kunstiharidus, ta õppis kujutavat kunsti ja Itaalia keelt vanemate koduloomade koolis (Franciscan College in Roccasecca) ja lõpetas 1980 BFA programmi Royal Academy of Artsi. Kostabi omandas hiljem Master’s degree Art Institute of Chicagos ja asus 1986. aastal New Yorki.

Kostabi loominguline ideoloogia pani aluse aastal 1988 loodud ümarlauale, mille kohaselt lõi ta kunsti abiga laiendatud meeskonnast koosnevaid muusikuid, kirjanikke, disainerid ja muud loomingulisi. See ümarlaud on muutnud olulist maalikunsti ja kunstniku kontseptsiooni, sest Kostabi kunstiteos loodi teiste inimeste poolt.

Kostabi mõju maalikunstile on olnud sügav ja püsiv ning selle kõrval on ta saanud popkultuuri kuulsuse ja on olnud osaks mitmetest erinevatest meelelahutusvaldkonnadest, nagu ajakirjandus, meediastuudiod ja avalikud sündmused.

Kostabi maalid on rahvusvaheliselt tunnustatud ja peetakse asjakohaseks kollektsioneerima kaasaegses kunstis ja on juba kandnud osa erakollektsioonidest kõikjal maailmas. Kostabi looming on eeskuju paljudest loovleidjatest ning seda on väljendatud muudel aujärgedel, nagu filmide või videokunsti tegemine.

Haruldased faktid Mark Kostabi elust ja loomingust

Mark Kostabi sündis 27. novembril 1960 ja kuigi ta on tegelikkuses 62-aastane, ei ole kunstnikust veel midagi ära võetud. Kostabile andsid varajase hariduse tema vanemad, kes panid ta juba noorelt kuduma kujutava kunsti ja Itaalia keele tundma õppida, ja ta on jätkuvalt maalikunstnikul, loomingulisel ümarlaual ja ülemaailmsel jumalikuks kuulutatud eksperdil. Kostabi töö on hoogustunud ja ta on pühendunud keerukate, veenvalt esteetiliste ja loominguliste väljendusviiside arendamisele ning tema tööde eksponeerimisele. Ta on andnud oma nõu enam kui 300 teose jaoks, mis on maalitud teiste inimeste poolt, ja pakkunud oma meeskonnaliikmetele konkurentsivõimelisi hüvesid ja eeliseid, et aidata neil parandada oma loominguliste oskuste.

Kostabi looming on olnud populaarne ja edukas nii Ameerikas kui ka rahvusvaheliselt. Tema loomingule on antud tuhandeid seinamaale, on inspireerinud väljamõeldud tegelasi ja loodud valgustusadlet, ta on pakkunud välja kollektiivse mehhaanilise muusika projekte, osaleb suurte Estonia kontsertidel ja on olnud kunstniku ja kunstikollektsionääride üritustel. Ta looming on olnud valdkonna jaoks tähtsal kohal, sööstes edasi maalikunsti tänapäeva avalikkusekoosseisu. Kostabi maalid on maailmas laialdaselt EEkoguselleeritud ja seda tuleb edasi kõigis tuultes apieda.

Mark Kostabi mõju oma ala ja Eesti ühiskonnale

1. Mark Kostabi on Eesti kõige tuntum ja silmapaistvamav kunstnik ja visuaaltehnika näitleja. Tema teosed on näidatud kogu maailmas, alates Ameerika Ühendriikidest ja lõppedes Jaapaniga.

2. Kustabi maalimistiil on äratuntav: Kasutada segaseid ja dramatiseerivaid värve, mis meenutab mõnikord isegi luksuskaupade reklaamimist.

3. Tema esimese solo näituste rahvusvahelise karjääri alguses võitis ta ka mitmeid rahvusvahelisi preemiaid. 1987. aastal sai ta pop-kunsti III kategooria ÜRO tunnustuse.

4. Kustabi tuntuse ja mõjutuse suurendamiseks avas ta 1990. aasta suvel oma ateljee New Yorgis ja lõi töökoja Kustabistudio. Seal õpetas ta värvi ja kujutiste kasutamise kunsti.

5. Kustabi lõi ka oma jaamad, mis tänavad nelja alamharrastust: kirjutamise, maalimise, vestluse ja muusika. Need mängud on mõeldud eesmärgiga etümoloogia ja muu kunsti populariseerimiseks.

6. Kustabi loovus ja individualism on Eestile ja ülemaailmsele kunstivaldkonnale suurepärane näide. Ta on ka üks Eesti kunstnikest, kes uuris ja järgis oma erilist, avangardist maalimise viisi

7. Kustabi on üks väheseid meie riigis, kes ei ole pelgalt kunstnikud, vaid ka poliitilised aktivistid, mis on suurendanud tema mõju ja populaarsust.

Tegelikkust lahutavad hukkamõistvad ametlikud seisukohad ja müüdid Mark Kostabi kohta

Mark Kostabi, vanemalt ülemaalselt tuntud Ameerika kunstnikult, on juba pikka aega olnud üks kuulsamaid ja haaravamaid tegelasi Avalikus silmapiiril. Alljärgnevad kuulujutud ja rummikud räägivad, kuidas ta oma kunstiteostega avalikkust vaigistab ja oma inimestevälise elu elab:

* On täheldatud, et Kostabi võib peituda ka uskumatult kallite hotellide taga ning ta töötöö hõlmab reise jet-money-moega üle maailma.

* Mõned hääled on pakkunud väidet, et Kostabi on üks ekstreemne, tasakaalustamata ja intriigivaba elu.

* Väidetavalt kulutab ta äärmuslikul hulgal raha ja sõidab luksuslikult tuntud hotellidesse.

* Kostabi võitles aastaid alkoholisõltuvusega ja mõnede teadete kohaselt võitles ta ka mõne teise sõltuvusega.

Need kuulujutud võivad olla tõekspidamata.

Share:

Leave a comment