Tuesday, September 8, 2022

Markko Märtin, Eesti Autoralli Legend – Kuidas Ta Kasvas Rally Võistlustel Euroopa Rahvusmeistriks?

  • Home
  • Markko Märtin, Eesti Autoralli Legend – Kuidas Ta Kasvas Rally Võistlustel Euroopa Rahvusmeistriks?
Markko Märtin - Eesti autoralli legend! Ta tegi inspireeriva loo, alustades algataja rollist ja jõudes Euroopa rahvusmeistri tiitlini. Vaata, kuidas ta kasvas rahvusmeistriks!

Markko Märtin, Eesti Autoralli Legend – Kuidas Ta Kasvas Rally Võistlustel Euroopa Rahvusmeistriks?

Markko Märtin on Eesti legendaarne autoralli sõitja, kes on alates 90ndatest saavutanud võimsat edu mitmetel Euroopa ja Maailma meistrivõistlustel. Aktiivse jahiiga alustas ta malemängu neljas võistlusklassis ja võitis 12 etappi WRC (World Rally Championship) meistrivõistlustel. Tänaseks on ta saavutanud lojaalse fännibaasi ja ta on tõeline seikleja autoaururalli maailmas. Kuidas Markko ära tuli WRC Euroopa meistriks?

Markko Märtin (sündinud 09.08.1973) on Eesti rallisõitja, kes on pälvinud suure austuse ja tähelepanu populaarsete rallivõistlusetsüklite ja teleülekannete tõttu.

Markko Märtin debüteeris rallivõistluste maailmas aastal 1995, misjärel ta koos navigatsioonimees Margus Soomäega läksid võistlusmaastikule. 1995. aastal võitis ta esimesena Eesti meistrivõistluste meistritiitli ning samal aastal võttis ta ka osa nii maailmameistrivõistluste alagrupist kui ka aktiivselt Soome rallimeistrivõistlustest. 1996. aastal tuli Märtinil järg suurem särav tulemine ja ta kroonis end MM-võistluste alagrupi meistri tiitliga.

1997. aasta mudelis saavutas ta järjekordse MM-tiitli. 1998. aastal tõusis Märtin esimest korda V Rally maailmameistrivõistluste etappide võitjaks, täites sellega kirgast unistust. Kuigi aastal 1999 ei jõudnud ta MM-tiitlile ligi, saavutas ta Eesti meistritiitli. 2000. aasta jooksul võitis ta veel kaks MM-tiitlit, samal aastal megatähte tõustes.

2002. aastal võitis Märtin Volkswagenit esindades esimest WRC-tiitlit ning alates sellest aastast on ta Eesti kangelane. Alates 2002. aastast on ta võistelnud tohutul hulgal rallisid ja võitnud mitmeid tiitleid, sealhulgas mitmeid MM-tiitleid, lisaks veel mitmeid maailmakarikaetappe.

2010. aastal lõpetas Märtin maailmameistaravi, et end pöörata ettevõtlusse ja tegeleda mitme projekti ja organisatsiooniga, mis liikuvad Eesti sport ja kultuuri jaoks. Tänaseks on ta Eesti Vähiliidu ametlik nõuandja, Euroopa Sõiduautoühingu (FIA) liige ning Swedbanki ja Hansapanga esindaja.

Seevastu Markko Märtinil on aastate jooksul olnud suur mõju Eesti rallisõidule ja sellel on tuhanded järgijad igas vanuses ja igast soos. Ta on avaldanud oma rõõmu ja autoriteedi, täites Eesti rahva staatusesse ja andes sellele suurepärase eeskuju.

Markko Märtin: Karjäärist ja Saavutustes

Markko Märtin on äratundmist pälvinud Eesti rallisõitja, kes on endale loonud särava karjääri nii võistlusrattal kui ka organisatsiooniliselt. 1995. aastal esimest korda võidutsedes Eesti meistrivõistustel on ta saanud järjest tähtsamaid ralli- ja kõrgtehnoloogilisi tippsaavutusi, pälvides rahvusvahelise tunnustuse ja kirgast sõpruskonda.

Märtinil on taolised saavutused mitmekesise ja huvitava rallikarjääri jooksul olnud silma paistvad. Tema esimene MM-tiitel võideti 1997. aastal ning seejärel järgnes talle veel kuus. Ta on sõitnud erinevates rallis Nissanil, Fordil, Peugeotil ja Mitsubishil ning tõusis maailmameistrivõistluste ralliefektiivsuse tippu aastatel 2002 ja 2003.

Kõigist Markko Märtini saavutustest peale tema ralli- ja karjääriga seotud on märkimisväärne ka tema talend autotööstusel. Ta on saavutanud oma hobialasele lähenemisele oma tehnoloogias, väljendudes oma asjatundlikkuse autode ja seadmete soojendamisel ja nende liigendamisel. Samuti on ta seotud organisatsioonilise tasandi tööga, olles pikalt kuulsuste ja üritustega tegelev Baltic Motorsport Productions nõuandjana, korraldades ja olles ise osalemas ralli-üritustel.

Markko Märtin on loonud ka oma ettevõtte RallySport, mille eesmärk on suurendada tähelepanu rallisõidule ja pakkuda erinevaid teenuseid, näiteks ralliautode remont või rent. Ta on juhtivat rolli võtnud Eesti rallisõidu arenemisel ja seega sai ta 2009. aastal Eesti Sportlaste Liidu rollimudeliks. Tänaseks tunnustab taal ja tänab rahvusvahelist elanikkonda oma Eestile autasude, noorte ettevõtlikkuse ning huvitavate ja andestavate projektide toetamisel.

Millised on Markko Märtini Mõjud Autoralli Valdkonnale ja Eesti Ühiskonnale?

Markko Märtin on Eesti legendaarne rallisõitja ja sellega seotud saavutused on oluline osa meie riigi ajaloost. Märtin oli selgeks ette näide sellest, kuidas pühendunud fookuse ja ambitsiooniga inimene suudab saavutada säravaid tulemusi ja muuta maailma. Siin on meie ekskursioon tema kõige muljetavaldavamate saavutuste nimistusse:

1. 1997. aastal võitis ta esimese Rally Osaka Volkswagen Golfis. See oli tema esimene rahvusvahelise võidu ja alustas tema edu maratonil.

2. 1998. aastal võitsid ta ja tema meeskonnakaaslane Miki Biasion Ford Escort WRC. See oli tema esimene rahvusvaheline titel ja ta muutus viimaseks autorola võitjaks.

3. 1999. aastal võitis ta mitmeid rallisündmusi, sealhulgas Rally Argentiina ja Rally Jordan. See samm täiendas tema loodud legendi.

4. 2001. aastal võitis ta mitmeid etappe ja võitis hooaja lõpuks Rally Japani. See oli tema esimene WRC-hooaja finaal võit.

5. 2002.aastal võitis ta oma esimese MM tiitli ja muutus esimeseks eestlasena maailmameistriks.

6. 2003. aastal võitis ta kõige tähtsamad etapid ja varustas oma meeskonda tehniliste võitude saavutamiseks. See meeskond võitis MM tiitli, mistõttu ta sai esimeseks eestlaseks, kes oli meeskonna kapten ja võitis maailmameistritiitli.

7. 2005. aastal võitis ta Rally Eesti ja see oli esimene rahvusvahelise rallivõistluse võit Eestis. See oli võimas ainsa Eesti sooritus ja mida ümbritses suur vaimne meeleolu.

Markko Märtini saavutused olid olulised mitte ainult rallirežiimis, vaid ka kogu Eestile. Ta andis palju lootust ja uuel põlvkonnal oli eeskujuks näha, et eesmärkide nimel võib teha uskumatuid asju. Hoolimata sellest, et Märtin on oma eluviisi üldiselt ümber korrigeerinud ja ei ole enamaktiivne rallisõitja, tunneb iga eestlane tema saavutusi ja isikuid, mis olid tema taga.

Märgataolevad Rumorid Markko Märtini Sajandi Tegevusrõhutuses ja tema Autoralli Karjääri Käigus

Markko Märtinist on viimasel ajal käivitatud palju kuulsusi, kuulujutte ja rumalusi. Järgmised on mõned neist:

• Ta on võtmas osa rallitööstuse koondamisprotsessist.
• Ta on välja andnud värske raamatu otsekui tema ralliajalugu.
• Ta on juurde võtnud äripartneri, et tulla veelgi edukamale.
• Tema pankrotistusel olev rallitööstus võib taasavada.
• Ta on alustanud ralliraadiohäälega saates “Pole Kartsing”.

Kõik need jutud pole veel tõestatud ja Markko Märtin ei ole neid kommenteerinud.

Share:

Leave a comment