Tuesday, September 8, 2022

“Prestiižne muusik Maria Minerva suudab näidata kõigile, mis tähendab ajada kunsti”

  • Home
  • “Prestiižne muusik Maria Minerva suudab näidata kõigile, mis tähendab ajada kunsti”
Prestiižne muusik Maria Minerva näitab meile, et kunsti võib pidada tõeliseks eluviisiks - keskendudes andeka loomingulisele sõnastikule.

“Prestiižne muusik Maria Minerva suudab näidata kõigile, mis tähendab ajada kunsti”

Maria Minerva on üks peamisi Eesti muusikamaastiku tähti. Kuulsus on tulnud tema loomingu tulemusena, mida iseloomustavad kummalised helid, vastanduvate stiilide segamine ja mahedad meelelahutusharud. Tema varasemad albumid SoundCloudis ja Bandcampis on äratanud üle maailma huvi ning tema kaasaegne produktsioon on inspireerinud peainimest kogu maailmas. Kuidas saab Maria Minerva näidata maailmale, mis tähendab ajada kunsti? Mis on ta ütlemaks, kui me jälgime tema loomingut?

Maria Minerva on edukalt Taani-Eesti muusik, kes on maailmas tuntust kogunud muusika loomise ja levitamisega. Tema looming on väljendunud paljudes erinevates žanrites, alustades pop- ja elektroonilisest muusikast ja ulatudes filmiloole ja kammermuusikani.

Maria sündis 1989. aastal Tallinnas, Eestis. Ta kasvas üles nagu veerand eestlastest, harjates tähelepanelikult kohalike ravimtaimede ja muinasjuttude traditsioonidega. Ta lõpetas 2008. aastal Tallinna Muusikakooli klaveri ja sümfoonilise orkestri erialal, pärast mida ta liikus otse Berliini, sest ta tundis varakult huvi undergroundi muusika vastu. Seal ta alustas tööd oma muusika produktandina, samas kui ta esines paljudel peodel.

2010. aastal asutas Maria oma eemaldatud plaadifirma ‘Not Not Fun Records’ ning asutas selle, et levitada oma tööd vaba allalaadimise kaudu. See oli algne muusika vabanemise liikumine, mis temast sai usutavalt paarikümne aasta vanuste muusikute põlvkonna eeskuju. Sellejärel alustas ta muusika väljaanne ettevõtet nimega „100% Silk”, mis sai esiletoodud ülevaadete ja toetuse poolest edukaks.

2011. aastal asutas Maria oma isikliku helilooja alias-ga “Maria Minerva” ning hakkas oma teekonda jätkama. Tunamullu on ta jätkanud oma unikaalsete plaatide väljatöötamist ja väljaandmist, olles küllaltki produktiivne, jäädes samal ajal truu oma stiilile. Ta on jõudnud järgmisele osale-ja-viljeleku tasemele ning saanud kiitust selle eest, et ta püüab puudutada uuenduslikke žanre ja trende.

Täna elab Maria Minerva Berliinis ning on olnud jõudnud oma loominguga külalised arvukatest festivalidest ja kontsertidest, sealhulgas ‘Berghain’ klubil Berliinis ning SXSW-is Austini, Texasist. Nüüd, koos kogu oma koostööde ja projektidega, on ta eriline ajavälja muusik, mis ühendab muusikuid piiride ja generaatorite ületamise eesmärgil.

Huvitavaid fakte Maria Minerva (Muusik) kohta

Maria Minerva on Eesti muusik, keda on igal pool üle maailma kiitnud tema loomingu, stiili ja panuse eest muusika maailmas. Ta on sündinud ja kasvanud Tallinnas, Eestis ja on lõpetanud Tallinna Muusikakooli klaveri ja sümfoonilise orkestri erialal 2008. aastal. Berliinis jätkab ta oma loomingulist teekonda, tehes koostööd paljude muusikute ja demograafiatega. Maria on alati maailma tundnud, otsides paralleele oma eestlaste ja taani juurte vahel.

Tema looming on väljendunud paljudes erinevates žanrites, alustades pop- ja keelelist muusikast, ulatudes filmiloole ja kammermuusikani. 2010. aastal asutas Maria „Not Not Fun Records” – liikumise vaba allalaadimise muusika levitamiseks. Sama aastal alustas ta oma isikliku helilooja alias-ga „Maria Minerva” ja hakkas levitama tema erilist muusikat. Tal on olnud suuri edu oma plaatifirma ja muusikaväljalaskmisega ja toetust paljude arvustajate ja vaatajate poolt.

Maria frenetilist loomingulist tööd on toetanud ka tema koostööd ja projektid, sealhulgas tema esinemine SXSW-is Austini, Texasist ja külastamised festivalidel ja kontsertidel, sealhulgas ainulaadse helidega „Berghain” Berliinis. Täna on ta kinnisideeks globaalsete liikumiste ja uute muusikateede järgimisele, et ühendada muusikuid piiride ja generaatorite ületamise eesmärgil.

Mida põhjustas Maria Minerva (Muusik) oma valdkonnas ja Eesti ühiskonnas

Maria Minerva on olnud Eesti loomingulises maailmas ülioluline osa. Tema mõju Eesti muusikakultuurile ja sealhulgas muusikutele on olnud väga märkimisväärne. Ta on üks esimesi Eesti elektroonilise muusika pioneeritest ja kujutab endast otsustavat edupunkti Eesti muusika väljakutse osas. Siin loetleme mõned tema kõige tähtsamad saavutused:

1. Maria Minerva oli oma loomingus väga põhjalik, kasutades ära võimalusi, mida varem poleks kunagi kasutatud. Kuulsaks sai tema albums „Cabal” ja EP „Sacred and Profane Love”, mis olid tema esimesed suuremahulised publikule planeeritud tööd. Lisaks levisid need tikitud singlid edukalt ka piraatplaatide kaudu tundmatule aladele.

2. Maria Minerva on aastaid kokku pannud oma loomingut sihipäraseks, paljulubavaks ja ainulaadseks. Seetõttu tõi ta loomingu avangardistlikumate põnevate muusikastiilide pärast palju kõrgendatud tähelepanu. Tema muusika oli väga avar. Alustades põhjamaine sadurast kuni dünaamilise ja vinge võnge, mis hõlmasid nii ambient- kui ka tantsumuusikastiile.

3. Maria Minerva oli ka üks esimesi tegijaid, kes kasutasid fonendemaailmat vokaalsete äädikate jaoks oma loomingus. See muutis Maria Minerva muusika veelgi isiklikumaks ja unikaalsemaks. See aitas kaasa ka tema tuntuse suurenemisele ja Eesti muusikamaailma tunnustamisele.

Maria Minerva avaldas suurt mõju Eesti muusika edendamisele ja tõstmisele. Tema muusika meelitab inimesi üha vähesema tähelepanu ja eelarvega, milderates seeläbi muusikaelamust. Samuti sünnitas ta otsekoheselt täielikult Eesti muusikast inspireeritud elektroonilise muusika, mis ei olnud kunagi varem kuuldud. Ta pakkus maailmale kindlakingiid Eesti muusikamaailma ja aitas kaasa selle soojendamisele.

Mittekontrollitud kuuldused ja kuulujutud Maria Minerva (Muusik) kohta

Viimastel kuudel on Maria Minerva loomingu ümber laialt levinud gossiisid ja juhtumid. Eriti edukalt on Maria teinud uusi muusikavideote ja monteeringuid, andes muljet, et ta on loonud uue tipptasemel loomingulise idee. Allpool on loetletud mõned kuulsaimad naaberjutud ja gossiis Maria Minerva elu kohta:

• Paljud inimesed on rääkinud väidetava šokeeriva muutustest Maria Minerva elus. On jutte, et ta olevat võtnud oma muusikast ja loomingust kaugemale ja võtnud täielikult uut suunda.
Milleks…? On jutte, et ta sooviks muutuda ande ja ümbritsevate inimestega sõbralikemaks, toetades vähem äärmuslikuid või radikaalsemaid ideid.

• Selle aasta alguses Maria Minerva perenime muutus, pannes juurde oma sugulaste meest. Mõned kuulutajad on välja toonud, et see võib viidata sellele, et tal on sugulastega lähedased suhted, kuigi pole veel aru saadud kas seda võiks pidada abieluks või lihtsalt sõpradeks.

• Viimastel kuudel on isegi jutte esile kerkimas, et Maria Minerva pole enam muusikat tegev inimene ja on tohutult teistsuguse loomingulise ala poole suundunud.

On teada, et need ei ole veel tõestatud info ja võivad olla ebatäpsed või eksitavad. Ka pole Maria Minerva oma tegeliku elu kohta midagi välja öelnud.

Share:

Leave a comment