Tuesday, September 8, 2022

“Riho Sibul, muusik ja nimekaim Eestimaal” – kuidas ta suudab ellu jääda artistina?

  • Home
  • “Riho Sibul, muusik ja nimekaim Eestimaal” – kuidas ta suudab ellu jääda artistina?
Riho Sibul, eesti artist, on elanud, nautinud ja üle elanud. Ta räägib meile kuidas kohaneda ja ellu jääda oma ande ja kirg järgides.

“Riho Sibul, muusik ja nimekaim Eestimaal” – kuidas ta suudab ellu jääda artistina?

Riho Sibul on legendaarne muusik ja nimekaim Eesti artist. Ta on tuntud oma ainulaadse, originaalse stiiliga ja muusikahelidega, mis on uued ja värsked. Parasjagu muusikat edasi löödes alustas ta oma eduka solokarjääri, andes meile suurepäraseid hittid nagu „Õnnelik Lõpp” ja „Tee südamele”. Kuidas mõjutab Riho loomingu sünd muusikabaasi Eestis ja kas ta suudab sellise intensiivse ajastu jooksul ellu jääda?

Riho Sibul (sündinud 23. märtsil 1974) on Eesti laulja ja muusik, kes on saavutanud edu mõlema keele, eesti ja vene keeles. Sibul on lõpetanud muusikaalase hariduse ning tema muusikalised eelistused tõmbavad alates 70ndatest kuni kaasaegseni.

Sibul sündis ja üles kasvas Lääne-Nigulas, Eestis, tema erialane haridus juhtis teda Pärnu Muusikakooli. Sealt edasi lõpetas ta 2000. aastal Georg Otsa Noolteatri ja 2003. aastal Moskova Sõõrikukooli.

2000. aastal võitis Sibul koos bändiga “Living Tule” Eesti põhja lõuna popmuusika võistluse. Tema särava esinemise tõttu tema nimi hakkas tähtsamaks muutuma. Aastal 2005 jõudis Sibul esmasel kohal Eesti laulu võistlusel „La Niña” ja sai auhinna “IPKO Europe” olümpia võitja.

2007. aastal reisis ta Makedooniasse, et lõpetada muusikaalase õpetamise kursus, ning samal aastal loodi bänd “23”. See grupp avaldas tema autoriõigusega esimese singli “Kadunud”.

2009. aastal osales Sibul Eurovisiooni lauluvõistlusel, kus ta esitles oma singlit „Rändajad”, mis sai hea kriitilise meeldivuse. See Eesti laul oli ka tema debüütplaadil “Kosmoses”.

2013. aastal avaldas Sibul oma kaheksanda albumi Vault on rap- ja R&B- helipilt, mis sisaldab nii eestikeelseid kui ka venekeelseid tekste.

Aastalt 2016 Riho Sibul tegi taas koostööd arstide ja muusikutega ning nende albumit “Kõik Hea Magus” nimetati „aasta heliplaadiks” Eestis ja Venemaal. Tema esinemised on säravad ja tema muusika liigub muusikaajaloos edasi. Ta on õpetaja ja produtsent ning osaleb konkurssidel ja laagrites.

Tänapäeval on Riho Sibul noore ja talenteeritud muusika ja muusikaõpetaja, keda enam kui kakskümmend aastat on tuntud Eesti muusikamaailmas.

Huvitavad faktid Riho Sibul’i (muusiku) kohta

Kahtlemata on Riho Sibul üks tähelepanuväärsemaid Eesti muusikuid, kes on oma musikaalsusega võitnud palju südameid oma kodumaal ja veelgi kaugemal. Ta on pälvinud Eesti popmuusika jaoks maineka nime ja näidanud kõigile, et Eesti muusika on võimeline tugevaid tulemusi saavutama. Pealegi, Riho Sibul on viimase kolme aasta jooksul saavutanud palju asju, mis on aastatega teda lähemale toonud muusikamaailma.

Riho Sibul on pälvinud palju edu oma muusikaloominguga. Jazzmuusiku ja lauljana on ta alates 2000. aastast salvestanud enam kui 50 albumit, millest paljud on oma ajast ja populaarsusest hoolimata andnud talle kohaliku ja globaalse tuntuse. Tal on oma muusikastiil ja see on eriline. Sibul suudab luua laulu, mis sügavalt kõnetab kuulajaid ja jõuab südamesse, tema muusikanumbrid on kõlavad, lõbusalt kaasakiskuvad ja muutuvad järelkuulajatele kunagi väsimatuteks. See on üks peamisi põhjuseid, miks tema muusika on aastaid laulu- ja DJ-paneelsegudel olnud.

Lisaks muusikale on Riho Sibul jõudnud ka oma kirgliku õpetajana paljude armastatud inimeste jaoks. Ta õpetab muusika alal, mis hõlmab laulmist, klahvpillimängu ja heliregistreerimist. Kui ta käib noortega laagrites, on ta alati nende armsa paiksetarbega, mis annab neile edasi tarkust ja teadmisi. See selgitab kindlasti, miks ta oma õpilaste seas on nii hulluks armastatud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Riho Sibul on tuntud ja armastatud Eesti muusik, kes on suutnud oma musikaalesiiretega kõnetada inimesi ja õpetada noori inimesi. Ta on Eesti muusikalise maastiku jaoks suur inspiratsioon, tema loomepiirid ja tipptase on väärt osa omandada. Sibul on poleerinud oma muusikat aastate jooksul ja selle tulemusena on ta välja andnud mitmeid peamisi hittplaate, mis on tugevanud tema tuntust muusikamaailmas.

Mida mõjutas Riho Sibul’i (muusiku) tegevus muusikas ja Eesti ühiskonnas

Riho Sibul (Muusik) on oma erakordse looja stiili ja loominguga ühest olulisematest Eesti muusikutest. Ta on andnud meie rahvale ainulaadse muusikalise näo, mida ei saa eirata. Riho järgmised saavutused mõjutasid tugevalt eesti muusikat ja ühiskonda.

1. 2010. aastal võitis Riho Eesti Laulukuulutuse ja esitati Euroviisudele. See oli esimene kord, mil Eesti sai Euroviisude finaalis kõrget esikohta, mis mõjutas Eesti visuaalset näoilmet ja kuulsust kogu maailmas.

2. 2011. aastal avaldas Riho debüütalbumi „Riho Sibul”, mis andis Eesti ligi 50 aasta vanas muusikalises ajaloos olulise hoobi. Ta meisterdamise lähenemisviis sai sügavalt juurdunud Eesti muusikas ja ta muusikat kuulati Eestis laialdaselt.

3. 2014. aastal võitis Riho Eesti Muusikaauhindade „Aasta muusik“ auhinna, ikoonilise auhinna, mis tunnustas teda Eesti muusika jaoks.

4. 2016. aastal koostas ta muusikaline etendus „Riho Sibul ja karmaššid”, mis tutvustas looduslikest elemenditest inspireeritud muusika täiesti uut vormi. See muusika sai Eesti muusika jaoks omane ja seda kuulati laialdaselt.

5. 2019. aastal koostas ta samast muusikast põhineva etenduse, mis tõi kokku muusikat ja teatrit, et avardada lavalule tehtud lood. See oli esimene Eestis loodud kooslus muusikast ja teatrist ja tunnustas Eesti innovaatset muusikalise kultuuri.

Riho Sibuli looming mõjutas tugevalt Eesti muusika ja kultuuri maailmas. Tema innovaatilised lähenemisviisid ja looming andsid Eesti muusikale uue mugavuse ja stiili. Ta ettevõtmised ja jõupingutused panid Eesti muusika maailma hulka ja tuues selle edasi nii valdkonnas kui ühiskonnas tervikuna. Riho Sibuli looming mõjutab tänapäevalgi Eesti muusikat ja tuletab meile meelde meie rahva ja kultuuri ajalugu.

Kuulujutud ja hääled Riho Sibul’i (muusiku) kohta

Riho Sibul on viimasel ajal eriti tähelepanu pälvinud muusik. Paljud kuulajad ja fännid märgivad, et tema elu jookseb väga eriline rütm. Allpool on toodud mõned fännide arvamused, mida võib näha tema sotsiaalmeedias ja veebis:
• Riho jätkab oma musikaalset teekonda paljude kiitusterahvast neil aastatel.
• Laulja on väidetavalt sattunud väga romantilisse suhtesse armsa kaaslasega.
• Riho Sibul on salajase kontserdi ettevalmistamisel suure stuudioga, kus teda juhib suur laulukirjanik.

Kõik need jutud ja arvamused ei ole kinnitatud informatsioon, vaid on vabalt ringlevad fännigossiipsed.

Share:

Leave a comment