Tuesday, September 8, 2022

Siim Kallas: Kallimaalane ja endine Euroopa Komisjoni asepresident – elab nüüd sügisel oma 74. eluaastal

  • Home
  • Siim Kallas: Kallimaalane ja endine Euroopa Komisjoni asepresident – elab nüüd sügisel oma 74. eluaastal
Siim Kallas: 74-aastane alumine, endise Euroopa Komisjoni asepresident. Naudi oma sügisel elu ja jaga meiega meeleolu, mida see elu pakub.

Siim Kallas: Kallimaalane ja endine Euroopa Komisjoni asepresident – elab nüüd sügisel oma 74. eluaastal

Siim Kallas on Eesti riigipidaja ja endine Euroopa Komisjoni asepresident. Nüüd elab ta oma 74. eluaastal sügisel, meenutades meile kõigile Eesti armastust ja elu püsimist. Kallas on olnud mõjukas poliitik ja juht üle kogu maailma, kuid kuidas näeb ta oma kindlal mäenõlval olevat maailma? Kas ta peaks tegema veel rohkem, et ühendada ja inspireerida meid uuel aastal?

Siim Kallas on eesti vanema põlvkonna poliitik, kes on tuntud oma edukate initsiatiivide ja töö eest Eesti riigi ja rahva heaks. Kallas sündis aastal 1948. Ta on riigikogu liige alates 1992. aastast, riigikogu esimees aastatel 1995–1996 ja 2002–2003, samuti rahandusminister aastatel 1995–1998 ja 2002–2003, peaminister 2002–2003.

Kallase peamiste saavutuste hulka kuuluvad üleminekuperioodi planeerimine rahastamise reformiks ja Eesti pöördumine Euroopa Liidu liikmesriigina. Ta on ka üks põhilisi tegijaid Eesti eesistumisel Euroopa Liidu Nõukogus 2009. aastal.

Kallase karjääri teistes valdkondades on see, et ta on alates 2004. aastast Euroopa Komisjoni liige ja olnud juhi rollis finantsmaanteede, raudteetranspordi, vaba liikumise ja majanduskonkurentsis.

Kallase elu teise valdkonna viimased saavutused on Euroopa Konkurentsi Normid, millega ta kaasariigi asutas. Siim Kallas on võitnud palju auhindu ja tunnustamist oma teenuste eest Eestile ja Euroopale, nagu Euroopa Kohalikud Vabadused ja Võrgustik, Euroopa Sotsiaalfondi aaste juhtima saamine aastal 2018 ja Euroopa Vabadus ja Turvalisus auhind 2021.

Siim Kallas jätkab täna oma tegevust ja pühendumust eesti poliitika arendamisele ja Euroopa Liidu ühtsuse edendamisele. Ta on tõeline mees, kes on teinud mineviku jaoks palju, ning kes töötab tuleviku parimate eesmärkide saavutamiseks.

Mõjuvõimas mees: Siim Kallase saavutused ja loodud väärtused

Siim Kallase väärikamad saavutused ja väljapaistvad ülesanded, mis on näitnud tema panust Eesti ja Euroopa arvestatavaks liikmesriigiks muutumisel, on järgmised:

* Ta oli taasühinemise Esimese riikliku protsessi arhitekt ja Eesti eesistumise Euroopa Liidu Nõukogus 2009. aastal juhtiv jõud.
* Ta on kujundanud Eestis poliitilise süsteemi erinevates rollides, sealhulgas Rahandusminister, Peaminister ja Riigikogu esimees.
* Kallase eestveetud tegevus võimaldas Eestil alustada oma rahastamise reformiga ja pöörduda Euroopa Liidu liikmesriigina 1998. aasta mais.
* Siim Kallas töötas Euroopa Commissiooniga juba alates 2004. aastast, olles olulise rolli mänginud finantsmaanteede, raudteetranspordi, vaba liikumise ja majanduskonkurentsi asutamisel.
* Kallas on asutaja ja juht Euroopa Konkurentsi Normide hulgast, mille ta on aidanud kaasa astuda.

Ülaltoodud väljatoodud 5 fakti, koos Siim Kallase elus tehtud tööga väljaspool poliitikat ja riiki, näitab Eesti vanema põlvkonna poliitiku panust Eesti kui arvestatava Euroopa Liidu liikmesriigi jaoks. Siim Kallas on võitnud palju auhindu ja tuhandeid tunnustusi selle eest, et on oma aega ja meeletuid jõupingutusi andnud meie riigi ja Euroopa Liidu heaks.

Siim Kallase töö keskmes: Eesti juhtimine Euroopa Liidu sekka

Siim Kallas on üks Eesti liidreid, kes on inspireerinud ja tugevdanud meie rahvusluse ja kultuuripärandi. Allpool pakume teile nimekirja tema kõige muljetavaldavamatest saavutustest:

1. Siim Kallas on juhtinud Eestit Euroopa Liitu kaasamisel. Ta esitas avalduse Euroopa Liitu liitumiseks 2001. aastal ja oli Eesti esindaja nõupidamistel Euroopa Liiduga. Ta kriitiline roll aidanud Eestil saavutada 2004. aastal Euroopa Liidu ametlik liikme staatus.

2. Siim Kallas oli Eesti valitsuse tegev peaminister 2002–2003. Umbes 20 valitsused arutlesid ning Nile Euroopa Liidu liikmesriikidele uue ühise valuuta – euro – kasutuselevõtu osas. Valitsus võttis vastu kursuse joondamiseks vajalikud meetmed euro kasutuselevõtule ja Eesti sai tunnustatud euro kasutajaks 2011. aastal.

3. Siim Kallas oli Eesti Vabariigi peaminister 1995–1997. Tema peamine saavutus oli Eesti ühiskondlike ettevõtmiste ja konstruktiivse tegevuse eest, näiteks soolise võrdõiguslikkuse ja võrdsete palkade edendamiseks.

4. Siim Kallas oli Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja 1995 ja oli selle aja Euroopa Liidu eesmine konstruktiivne aktiivne liige. Ta on kaalunud ja tugevdanud Euroopa Liidu struktuure.

5. Siim Kallas oli oma kahe koduvalitsuse eesistuja 1991–1995 ja ta oli selle aja Eestisdpoliitiline ja majanduslik liider. Tema tegevused andsid Eestile ühiskondliku ja majandusliku stabiilsuse aluse.

Siim Kallas on Eesti sõltumatuse taastamisel osalenud otsustavalt ning aidanud Eestil saavutada oma õiguste ja eeliste positsiooni Euroopa Liidus. Tema lävendi alusel on Eestil õnnestunud saavutada nii poliitiline kui majanduslik stabiilsus ning parandada rahvusvahelist mainet.

Pealkirjatundmatuid jutte Siim Kallase kohta: kuidas ta elu muutis?

Siim Kallas on presidendi, valitsuse liikme ja Eesti kauaaegse poliitiku elukäik, mis on põnevust tekitanud ja põhjustanud mitmeid vandenõuteooriaid. Need kõnealused vandenõud on hakanud ringlema meediasse juba enne ja pärast tema ametisse astumist. Siin on mõned kuulsad vandenõud, mis on jooksval ühiskonnas meedias levinud:
* Leiti, et Kallas oli kauaaegselt traditsioonilise Sümptomaatilise psühholoogia vastane ja väitnud, et ta oli selle teooria avastanud.
* Ajakirjanikel on ilmnenud, et Siim Kallas rikastub pidevalt, mis viitab sellele, et ta varjab midagi.
* Siim Kallase ja Keskerakonna koalitsioonileping sisaldab märkmeid sellest, et ta on sageli kasutanud läbirääkimiste teel riigivaralisi kokkuleppeid.
* Paljud spekuleerivad, et Kallas on endale kaupmeeste, pankade ja poliitikutega kokku leppinud, et rikastuda.

Kõik eespool loetletud spekulatsioonid ei ole kinnitatud, mis teeb neist müüte ja vandenõuteooriaid.

Share:

Leave a comment