Tuesday, September 8, 2022

Tõnis Mägi: Suurepärane Eesti Lauljakirjutaja!

  • Home
  • Tõnis Mägi: Suurepärane Eesti Lauljakirjutaja!
Eesti laulukirjuta Tõnis Mägi on muusikaajaloo suurkuju. Ta meeleolu, tundlikkuse ja vaimu poolest loodud laulud teevad meist kõigist meist suuremad. Lauljakirjutajana on ta mittenaaberlik!

Tõnis Mägi: Suurepärane Eesti Lauljakirjutaja!

Tõnis Mägi on avaldanud oma rikast ja ulatuslikku muusikat professionaalselt juba üle 50 aasta. Ta on Eesti üks edukamaid lauljad ja heliloojad, kes on muutnud Eesti muusikakultuuri oma loomepärandi ja heliloojateadmistega. Tõnis Mägi on võitnud Eesti laulvõistluse, edukalt plaate müünud ja laialdaselt tuntust saavutanud. Ta on isikliku meetodi ja distinktiivse helitajuga laulude autor, kes saavutas lauludes ühendada romantilisi ja eelneva sajandi viimaste aastate tänapäevaseid tekste. Kas Tõnis Mägi on Eesti lauljakirjutuse suurim innovaator?

Tõnis Mägi on eesti muusik ja laulukirjutaja, kes on üks Eesti rahvuslikku helilooja. Ta sündis 22. märtsil 1950 Kohtla-Järvel

Ta lõpetas 1956. aastal Kohtla-Järve 23. erikooli ja 1962. aastal Tallinna 24. algkooli. Seejärel lõpetas ta Tartu Forselius’e nimelise üldhariduskooli ja värbas sõjaväkke. 1968. aastal astus ta Eesti Konservatooriumi. Sellest ajast on Mägi olnud üks aktiivsemaid muusikuid oma riigis.

Mägi kirjutas täismahus esimese albumi “Valguse laulud” 1975. aastal ning oma armastatud laulud “Linnutee” ja “Mina jään”. 1979. aastal toimus tema esimene ekspromteater, mille jooksul ta esitas muusikat ja oma laule. 1990. aastal andis ta oma esimese ametliku kontserdi.

Tänaseks on Mägi albumitega album panustanud palju Eesti muusikakultuuri. Tema loomingu hulka kuuluvad lood nagu “Käes on aeg” ja “Püha Roheline Värv” paljudest albumitest, mille hulka kuuluvad „Lapsemeelsus”, „Mägu” ja “Halb ja hästi”, kõik mis sai koheselt Eesti Kultuurkapitali Muusikatoetuse ergutuseks.

Mägi on saanud mitmeid tunnustusi ja auhindu tema töö eest. 2018. aastal teda Eesti Muusikaauhindade ehk EMAs parima muusiku eest hääletati. 2019. aastal teda valiti ka Eesti Muusika Toetajate Ühingu auhinna vääriliseks.

Käesoleval ajal on Tõnis Mägi peamiselt aktiivne kontsertide ja festivalide läbiviijana ning kasutab oma aega muusika produktsiooni ja loominguks.

Tõnis Mägi huvitavad faktid

Tõnis Mägi on eesti muusik ja laulukirjutaja, kelle looming on muutnud Eesti muusikaelu alates 1975. aastast. Käesoleval ajal laulab ja kirjutab ta laule legendiks saanud lauludest „Linnutee” ja „Mina jään” alates. Ta on saanud tunnustust ja auhindu kogu maailmas. Alljärgnevalt tutvustame välja 5 huvitavat fakti kuulsas estrilaulja Tõnis Mägi elust.

1. Tõnis Mägi kogus haaratud vastuvõtmise tänu oma esimesele albumile „Valguse laulud” 1975. aastal. Selle järel toimus tema esimene ekspromteater, mille jooksul ta esitas oma laule ja muusikat.

2. Mägi on pälvinud mitmeid auhindu oma loomingu eest, sealhulgas rahvusvahelise muusika auhinna Eesti Muusika Toetajate Ühingu auhinna 2019. aastal.

3. Tõnis Mägi on oma armastusega Eesti looduskeskkonna vastu oma eluruume disaininud ning kasutanud oma loomingu produktsiooniks ja arendamiseks.

4. Mägi on pikka aega olnud üks aktiivsemaid muusikute Eestis, raadiosaadete ja sündmuste läbiviijana. Ta on ka teistele loominguliste väljendite harrastajatele eeskujuks ja tugevaks motivaatoriks.

5. Kõigist Mägi loopäevastest on eriti silmapaistev olnud tema kontsertaastarid. Ta osaleb tänapäeval tulevas sündmuses, mille osas osalevad paljud muusikud ja truppid. See võimaldab tema läbiviimisel tõsta esile elava kohtumisega tema loomingulisi väljendeid.

Tõnis Mägi elu on toonud palju rõõmu ja muusikaelamusi kõigile Eesti muusikaliste kultuurid ja tema elu on toonud tänapäeva estrit kogu maailmale. Lugedes tänasega 5 huvitavat fakti Tõnis Mägi elust, oleme veendunud, et meie järgmine eestlase muusikale vähe maha ei jää.

Kuidas mõjutas Tõnis Mägi oma ala ja Eesti ühiskonda?

Tõnis Mägi on üks Eesti kuulsamaid lauljaid ja laulukirjutajaid. Ta on andnud Eesti muusikakultuurile palju ja on olnud oluline paljude algatajate ja kultuuri identiteedi eest võitlejate seas.

Tõnis Mägi kõige olulisemad saavutused on:

1. Tema esimene album “Tõnis Mägi” ilmus 1968. aastal ja laulude “Tahad olla minuga” ja “Kristjan cultures aastal” said alguse tema edu üle maailma. Album oli edukas nii Eesti kui ka teistes liitmatustes ja selle tulemusena sai ta tohutu populaarsust ja tuntust.

2. 1977. aastal avaldatud albumi “Sinu tee” laulude “Lõppematu teekond” ja “Vabadus läksini maailmaga” vahel tõid Tõnis Mägi laiemalt kuulsusele ning see rahvusvaheline suurus tee alanud veerg menetluse märkimisväärselt punasest lippu.

3. 1997. aastal avaldas ta albumi “Ma olen vabadus” ja tema hitlugude segu, mis sisaldas laule nagu: “Kui väljapääs siin ei too” ja “Vabadus läks minuga maailma”, muutis Tõnis Mägi muusikaühiskonnas märkimisväärseks ja andis talle rahva austuse.

4. 2001. aastal pälvis Tõnis Mägi Eesti Vabariigi kultuurkapitali aastapreemia, tema laulud aitavad ikka veel säilitada eestlaste identiteeti.

Kokkuvõtteks, Tõnis Mägi on muutnud eestlaste muusikakultuuri ja toonud põlvkondadele uue suunda selle ületamiseks. Tema laule on kuulnud nii eestlased kui ka välismaa muusikussõprad ja ta on aidanud kaasa eesti muusikatööstuse arendamisele. Tema laule esitatakse jätkuvalt Eesti rahvuslikel pühadel ja aitavad meenutada meie kultuuri ja pärandit.

Mitte kinnitatud lugusid ja juttu Tõnis Mägi kohta

Tuntud estrilaulja Tõnis Mägi elu kohta on viimastel nädalatel levinud järgmised gossiise ja uudised:

* Esimeseks peatükiks Tõnis Mägi elu kohta on välja toodud, et ta on oma tegevusala muutnud ja ta plaanib end produktiivseks ajaviitmiseks pühendada, tundudes samuti austust ja hoolt keskkonna vastu.
* On väidetud, et Tõnis Mägi on oma armastatud abikaasaga läbinud teraapiakontrolli ja on suur romantik, tänu millele oma abielu hoiavad.
* On loodud, et Tõnis Mägi kavatseb paigaldada oma eluruumidesse uue disaini, et selgelt märgistada oma arusaamisele ja eelistustele keskkonnal.
* On arutatud, et Tõnis Mägi plaanib osaleda tulevases sündmuses, poolest muusikuid ja truppe, et kohtumised ja väljundid oleksid elavamad ja kaasaegsemad.

Ometi on need kõik ülaltoodud uudised, gossiisid ja jutud Tõnis Mägi elu kohta kinnitust ootamas ja need võivad väljendatud versione olla vale.

Share:

Leave a comment