Tuesday, September 8, 2022

“Jüri Ratas – Eesti ajalooline poliitik ja meie ajaloo levinuim peaminister”

  • Home
  • “Jüri Ratas – Eesti ajalooline poliitik ja meie ajaloo levinuim peaminister”
Jüri Ratas on Eesti ajaloo meeldejäävamaid poliitikuid - meie riigi ajaloo levinuim peaminister. Tema suur maatriksiga saavutused viivad meie lähiajaloo muutlikesse aegadesse.

“Jüri Ratas – Eesti ajalooline poliitik ja meie ajaloo levinuim peaminister”

Jüri Ratas on Eesti poliitilise maastiku ja ajaloo levinuim peaminister. Ta on Eesti sotsiaaldemokraatliku erakonna esimene ning ainus lühikese aja jooksul ametis olnud peaminister. Ratase jäljed ulatuvad kaugel ajalukku, kuna peaminister on teinud oma baltimailistest erimajanditest ajaloos tegelikke muutusi. Ratase poliitika mõjuga Eesti majandusele, poliitikale ning sotsiaalsetele suhetele pole kahtlust. Lõpuks, mis on Jüri Ratase saavutused aastal 2020? Mis ta jättis maha ja mida ta oleks võinud parem olla?

Jüri Ratas on Eesti peaminister ja üks Eesti Keskerakonna peamisi juhtfiguure. Ta sündis 1974. aastal Nõos, Eesti Vabariigis. Ta lõpetas 1996. aastal Tallinna Riikliku Sisekaitseakadeemia. Tema poliitiline karjäär sai alguse 2002. aastal, kui ta valiti Tallinna Linnavolikogu liikmeks. Eesti Vabariigi parlament, Riigikogu, valiti ta 2005. aastal. Ta jätkas esindamist järgmise 14 aasta jooksul, olles 2017. aastal Riigikogu esimees.

2018. aastal valiti ta Eesti Keskerakonna esimeheks ja 2019. aastal sai Jüri Ratas Eesti peaministriks.
Ta juhib praegu Eesti peaministrina Konservatiivse Rahvaerakonna ja Erakondade Isamaa ja Res Publica Koalitsiooni koalitsioonikõnelusi. Ta juhtimisel on Eesti viimasel ajal ettevõtluskeskkonda mitmeid väärtuslikke uuendusi ja algatusi. Lisaks on ta poliitilise elu aktiivne osaleja ja Eesti Vabariigi arvestatav juhtpoti.

2) Jüri Ratase huvitavad faktid

Jüri Ratas on Eesti poliitik ja peaminister, keda on põhjalikult kajastatud ja tähelepanu pälvinud nii meediaseinastil kui ka poliitilises maastikul. Ratas on sündinud Nõos 1974. aastal ja on lõpetanud Tallinna Riikliku Sisekaitseakadeemia. Tema poliitilise äritegevuse karjäär algas 2002. aastal, mil ta asus Tallinna Linnavolikogu liikmeks. Tema karjäär peaks jõudma huipennuks 2019. aastal, kui ta valiti Eesti peaministriks ja esindab Eesti Keskerakonda, Konservatiivset Rahvaerakonda ja Erakondade Isamaa ja Res Publica Koalitsioon.

Jüri Ratas on Eesti Vabariigi arvestatav poliitiline juhtfiguur ja tema karjääri tipphetkeks on mustaks heaks eelmise aasta valimised, mil ta sai Eesti peaministriks. Kaasaegne Eesti äritegevus on saavutanud palju uuendusi koos Ratase juhtimise ja panusega, ning ta on aktiivne ja paljude ürituste ja saadete osaleja. Lisaks pole skandaalseid uudiseid kunagi tõestatud, mis lisab krediiti Ratase poliitilisele karjäärile ja õnnestumistele.

3) Jüri Ratase mõju Eesti poliitikale ja ühiskonnale

Jüri Ratas on üks Eesti juhtivatest poliitikutest, kes on saavutanud teemasid erinevates valdkondades. Tema jäädvustatud saavutused võtsid Eesti edasi ja andsid maale suure panuse ning olid olulised selles, kuidas Eesti alates taasiseseisvumisest arenes.

Jüri Ratase kõige mõjukamad saavutused on:

1. Eesti taasiseseisvumise toetamine ja uue liikmesriigi toetus Euroopa Liidus. Aastal 2004 pääses Eesti Euroopa Liitu ja Ratas oli poliitilise asutusena antud protsessi suur juht.

2. Eesti põhiseaduse loomine. Ratas oli osa Eesti põhiseaduse draamast, mis sündis alates taasiseseisvumisest ja muutis Eesti väärikaks uueks riigiks.

3. Reformiküsimuste aktsepteerimine. Ratas ei pelganud muudatusi, kuid pigem nägi ta ette astumisi, mis ühendasid Eesti linnad ja maapiirkonnad ning edendasid ühtset majanduslikku tuge.

4. Sotsiaalarengu tugevdamine. Ratas oli Eesti sotsiaalarengu parandamise üks mõjutajadest. Tal oli suur osa selles, kuidas Eesti tänaseks sai majanduslikult tugevamaks ja tõusis EL-i liikmetest top-10 majandusega.

Jüri Ratas oli oluline poliitiline jõud, kes soodustas Eesti pikka ja jätkusuutlikku arengut. Tema jäädvustatud saavutused lisasid Eesti väärikusele ja olid määravad Eesti edu ja õitsengu jaoks.

4) Valetest uudistest ja jutud Jüri Ratase kohta

Jüri Ratas (riigikogu esimees) on viimasel ajal tabloidite üks populaarsemaid areenil. Järgnevalt on mõned uudised ja juhtumid, mis on mitmes meediaväljaandes rääkinud:

• Ratas olevat olnud seotud Nenevate parteidega ja loonud relvastatud ühenduse. Neid süüdistusi aga ei ole kunagi tõestatud.

• Ta on seotud lobbimisfirmaga, mis mõjutas peaministri otsuste tegemist.

• On kuulnud, et ta olevat parasjagu olnud mitme skandaalsete avalike ettekäändega seotud.

• On väidet, et ta olevat otseselt sidunud korruptsioonisüüdistustega, mis pole kunagi tõendatud.

• Ratas on olnud ka keskkonnaalase tegevusega seotud küsimustes aktiivne ning osalenud mitmes ürituses ja jutusaates.

Kahjuks on kõik eeltoodud juhtumid ja uudised lihtsalt kuulujutud ja mitte kinnitatud.

Share:

Leave a comment